Sony si podala žiadosť na nový patent. Z hráčov sa stanú odborníci

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Jednou z nových funkcií systému PlayStation 5, o ktorej sa až tak veľmi nehovorí, je sekcia s označením Game Help. Nájdete v nej množstvo kurátorských video-návodov, ktoré vám môžu pomôcť v prípade, že sa na istom mieste v hre zaseknete na dlhší čas. Zdá sa však, že toto centrum pomoci bude čoskoro rozšírené na novú úroveň. Spoločnosť Sony si totiž podala žiadosť na nový patent. Informácie o tom priniesol portál VGC.

Ak japonský gigant patent získa, z hráčov sa budú môcť stať experti na konkrétnu hru. Vďaka tomu budú môcť pomôcť ostatným v reálnom čase s problémami, ktoré by mohli mať. Systém by mal fungovať tak, že sa užívateľ zaregistruje ako odborník. Následne sa nastaví ako dostupný a v tom momente si ho môže iný hráč privolať na pomoc.

Nie je však zatiaľ jasné, či budete môcť prebrať kontrolu nad konzolou druhého hráča (niečo ako hranie na diaľku), alebo ho len nasmerujete čo a ako má robiť, aby porazil bossa či získal zložitú trofej. Jeden z náčrtov totiž predznamenáva, že by malo ísť o akúsi formu četu.

Sony spomínaný patent opisuje ako systém Uber. Predstaviť si to môžeme spôsobom, že prídete k niekomu domov, vytrhnete mu ovládač z ruky a danú problematickú pasáž mu pomôže prejsť. Aby toho nebolo málo, súčasťou systému má byť aj možnosť vypnúť tzv. značku spoileru, aby si nik nevyzradil príbeh. Tu však celkom ani my nechápeme, ako by to mohlo fungovať.

Celkovo však ide o zaujímavý spôsob, ako priviesť hráčov ku vzájomnej interakcii a poskytnutí pomoci. Hranie je totiž skvelé, ale pocit keď niekomu pomôžete je určite ešte lepší.

Na záver už len pripomenieme, že japonská spoločnosť si v poslednom čase zaregistrovala aj „Soho Engine“. O čo vlastne ide si môžete prečítať v tomto článku.