Sony si patentovalo umelú inteligenciu, ktorá bude hrať za vás

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Približne pred rokom vyšli na povrch informácie, že si Sony pripravuje pôdu pre umelú inteligenciu. Tá mala byť schopná hráčom pomôcť pri riešení ťažkých hádaniek a prekonávaní náročných prekážok.

Japonská spoločnosť na projekte neustále pracovala. Pri vydaní PS5 sme sa dočkali možnosti, že konzola nám v nejakom momente hry ponúkne pomoc formou videa. Zdá sa však, že tu tieto snahy neskončili.

Objavil sa totiž ďalší patent, na ktorý poukazuje web Gamingbolt. V ňom taktiež figuruje pojem umelá inteligencia. Tá by však mala zvládnuť oveľa viac než len napovedať, ako sa posunúť ďalej. AI podľa návrhu sleduje správanie hráča, ktoré následne dokáže napodobniť. To znamená, že po nejakej dobe zvládne ovládanie úplne prevziať. Pri tom by mala zostať verná špecifickému hernému štýlu a robiť rovnaké rozhodnutia, aké by s najväčšou pravdepodobnosťou robil konkrétny hráč.

Aj vy sa pýtate, na čo je to vlastne dobré? Umelá inteligencia by sa mohla chytiť kormidla počas náročných pasáží, ktoré sa hráčovi jednoducho nedarí prekonať. Popis patentu priamo uvádza, že by bolo v hre zaznamenané, aké segmenty hráč splnil s pomocou virtuálneho asistenta.

Sony by mohla takéto AI využiť aj v momentoch, kedy hráč musí nutne odísť, napr. ku stolu, kde na neho čaká celá rodina s večerou. Ťažko sa totiž vysvetľuje, že online hra sa nedá stopnúť a práve vtedy by sa ovládania chopilo AI.