Sony pripravuje nový exkluzívny titul pre viacerých hráčov

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation
Zdroj: digitaltrends.com

Spoločnosť Sony oznámila, že spolupracuje so štúdiom Firewalk Studios. Súčasťou je aj bývalý šéf skupiny Bungie, Harold Ryan, z ProbablyMonsters Collective. Ich cieľom je vytvoriť nový AAA titul exkluzívny pre PlayStation, zameraný na poskytovanie „nezabudnuteľných momentov pre viacerých hráčov“.

Bohužiaľ, to je všetko čo vieme o tomto projekte. Firewalk bol založený v roku 2018. Ide o tím so silným zázemím, ktorý sa špecializuje predovšetkým na hry pre viacerých hráčov. Práve oni by mohli naplniť očakávania a posunúť hranie o ďalší stupeň vyššie svojím debutovým titulom.

Ryan Elis, herný riaditeľ v novom projekte Firewalk, predtým pôsobil ako kreatívny riaditeľ v hre Destiny. Vedúci štúdia Tony Hsu bol predtým hlavným generálnym manažérom a hlavným viceprezidentom Destiny v Activision. Výkonná producentka Elena Siegman spolupracovala so spoločnosťami Bungie, Irrational Games, Hamonix a inými.

Sony spojila ľudí s bohatými skúsenosťami

Ďalší členovia tímu nemajú vo svojich životopisoch o nič menšie skúsenosti. Nachádzajú sa tam ľudia, ktorí pracovali napríklad na hrách ako Mass Effect alebo Apex Legends. V príspevku na blogu PlayStation, Hsu povedal, že je to skupina, ktorej „nie je nijako cudzie budovanie nezabudnuteľných zážitkov pre viacerých hráčov“.

Ellis sa pre zmenu rozhovorila pre IGN pri diskusii o ambíciách štúdia ohľadom záhadného nového titulu pre viacerých hráčov: „Nakoniec ide o zbližovanie ľudí a následne o ich úsmevy na tvári. Najmä vzhľadom na prácu z domu a COVID, multiplayer je oveľa silnejší než kedykoľvek predtým. Práve pre schopnosť spájať ľudí a udržiavať ich v kontakte.“

„Sme nadšení z toho kde sa nachádzame, pretože dokážeme priniesť nejaké nové nápady a urobili sme pár vecí, ktoré sú aj pre mňa nové. Takisto chceme do tohto projektu zahrnúť naše skúsenosti a našu perspektívu a podporu Sony,“ dodala.

Táto informácia nadväzuje na marcové oznámenie spoločnosti Sony, že na vytvorení novej značky pre PlayStation spolupracovala s novou spoločnosťou, spoluzakladateľom Assassin’s Creed, Jade Raymondom. Konkrétne so štúdiom Haven Entertainment studios. Zároveň sa tak potvrdzujú plány spoločnosti, ktorá chce na next-gen konzoly priniesť ešte viac exkluzivít ako doposiaľ.