Sony pravdepodobne ukončuje výrobu niekoľkých verzií PS4

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation
Zdroj: playstation.com

Posledné informácie naznačujú, že spoločnosť Sony upozornila japonských obchodníkov na fakt, že končí s výrobou niektorých konzol PS4. Minimálne s niekoľkými verziami. Zoznam zatiaľ obsahuje päť konzol, ktoré sa na sklady obchodníkov pravdepodobne už nedostanú. Môže sa však rozšíriť o ďalšie.

Na túto správu upozornil používateľ Cheesemeister na svojom Twitteri. Následne o tom informoval zahraničný portál VGC. Podľa všetkého Sony upozornilo vybrané japonské obchody na to, že niekoľko konzol PS4 už nedodá na sklady. Malo by ísť o tieto verzie PS4:

  • PS4 500GB Glacier White
  • PS4 1TB Jet Black
  • PS4 1TB Glacier White
  • PS4 2TB Jet Black
  • PS4 Pro 1TB Glacier White

Aj keď informácia zatiaľ nebola potvrdená spoločnosťou Sony, k pravdepodobnosti, že sa tak stane, nahráva aj správa uverejnená na stránke PlayStation.com. Tá v istom momente hovorila o tom, že Sony neplánuje v budúcnosti naskladniť ďalšie konzoly PS4 Pro. Medzičasom však zo stránky zmizla. Správu sa však podarilo zachytiť a pozrieť si ju môžete na obrázku nižšie.

Je teda pravdepodobné, že sa nových konzol PS4 vo verzii Pro už nedočkáme. Je tiež možné, že ak ste si jednu z týchto konzol stihli kúpiť napríklad na Vianoce, máte možno jeden z posledných kusov. Nie je to však až tak šokujúce. Microsoft po vydaní svojej konzoly Series X taktiež zastavil výrobu niekoľkých verzii Xbox One. Konkrétne aj tej najsilnejšej – Xbox One X, ktorú by sme mohli prirovnať (v tomto prípade) k PS4 Pro. V oboch prípadoch ide o najvýkonnejšiu konzolu danej generácie.

Problémom ostáva aj PS5, ktorá je stále nedostatkový tovar. Situácia by sa však mala už len zlepšovať. Ďalšie kusy sú už na ceste a niekoľko zahraničných obchodov sporadicky hlási nové kusy. Kedy by sa mohli dostať k nám zatiaľ nie je úplne jasné. Naše obchody uvádzajú dátum február (únor) tohto roku.

Zaujímavý článok
Logo aplikácie Battle.net
Aplikácia Battle.net dostala na PC kompletný redizajn