Sony potvrdilo, že kúpa štúdia Nixxes má priniesť viac titulov na PC

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Spoločnosť Sony potvrdila, že jej akvizícia holandského štúdia Nixxes Software im pomôže preniesť viac hier z konzol na PC. Jim Ryan, prezident a generálny riaditeľ hernej divízie spoločnosti Sony Interactive Entertainment, v rozhovore pre japonský časopis Famitsu potvrdil, že akvizícia bola zameraná na to, aby bolo viac hier spoločnosti vydaných na PC.

Ryan v rozhovore uviedol, že japonský gigant plánuje „ďalej rozvíjať možnosti vývoja hier a vyvíjať exkluzívnejšie tituly. Sme tiež spokojní s našim úsilím poskytnúť našu IP počítačom. Aj keď je to ešte stále v plienkach, tešíme sa na spoluprácu s Nixxes, ktorá nám s tým pomôže,” povedal.

„Nixxes budú veľkým prínosom pre všetkých v PlayStation Studios. Pomôžu našim tímom zamerať sa na ich najdôležitejší cieľ. Tým je vytvárať jedinečný obsah PlayStation v najlepšej možnej kvalite,“ uviedol Hermen Hulst, vedúci PlayStation Studios, keď bola kúpa ohlásená.

Ďalším titulom, ktorý by sa mohol pozrieť okrem konzoly aj do PC sveta, by podľa špekulácii mohol byť Uncharted 4: A Thief’s End. Teraz, keď je na palube aj Nixxes, Sony môže byť schopné konzistentnejšie vydávať viac hier pre PC. To je skvelá správa pre každého, kto chce v blízkej budúcnosti vidieť Bloodborne na PC. Ruku na srdce, zahrať si tento titul vo väčšom rozlíšení než 30 snímkov za sekundu by bolo skvelé.