Sony oznámilo nový PlayStation VR 2, prinesie niekoľko zmien

Odoberaj novinky cez  Google News
PSVR
Zdroj: playstation.com

Spoločnosť Sony, respektíve PlayStation, predstavila novú generáciu ich virtuálnej reality PlayStation VR 2. Ak ho však čakáte ešte tento rok, budete sklamaní. Sony potvrdilo, že PSVR 2 vyjde pre konzoly PS5 a pripojí sa k nej za pomoci jediného káblu. Informujú o tom na svojej oficiálnej stránke.

Je to hlavne z toho dôvodu, aby hráčom uľahčili celkové nastavenie a pripojenie PSVR ku konzole. Sony túto novú generáciu svojej virtuálnej reality popisuje ako novú generáciu VR, ktorá vylepší v podstate všetko od FoV (Field of View), cez rozlíšenie až po ovládanie. Sony zatiaľ neuverejnilo žiadne obrázky, ani ilustračné, k novému PSVR 2.

Nový PlayStation VR 2 príde aj s novým ovládačom, takže sa už nebudú využívať staré ovládače PS Move. Tento nový ovládač by podľa Sony mal mať všetko dobré z nového DualSense a požičať si z neho niekoľko užitočných funkcií. O aké konkrétne funkcie ide zatiaľ bohužiaľ nevieme. Sony sa však chce zamerať aj na skvelú ergonómiu, aby sa ovládači “dobre držali”.

Bohužiaľ, headset nebude dostupný už v tomto roku. Podľa Sony musia uraziť vo vývoji ešte kus cesty a nie všetko je pripravené. Dôvod, prečo predstavili PSVR 2 je ten, že chcú hráčom ukázať na čom momentálne pracujú. Inými slovami, že na nich myslia a nespia na vavrínoch. Oficiálny názov pre novú virtuálnu realitu Sony ešte nemá. Čo sa týka kitov pre vývojárov, tie by mohli byť dostupné už čoskoro. Viac o PSVR 2 by sme sa mali dozvedieť neskôr počas roka.