Sony oznámilo novinky ohľadom vlastných televízorov

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony TV
Zdroj: webeenow.com

Už zajtra sa začne veľtrh CES 2021. Na ňom by za normálnych okolností množstvo novinárov, ale aj bežných ľudí, bažilo po novinkách zo sveta technológie. Niektoré z nich by si na mieste aj rovno vyskúšalo. Žiaľ, situácia ohľadom koronavírusu nám to nedovoľuje a zrejme aj preto sa Sony rozhodlo priniesť viaceré novinky online. Informuje o nich portál GamesRadar.

Prvou z nich je, že sa spoločnosť rozhodla spojiť svoju novú streamovaciu službu Bravia Core s nákupom televízorov Bravia XR. A to už od tohto roku. Táto služba streamuje rýchlosťou až 80 Mb/s a s ​​bezstratovým rozlíšením 4K UHD. Samozrejme za predpokladu, že máte dostatočné internetové pripojenie.

Streamovacia služba tak bude k dispozícii iba pre tých, ktorí majú úplne nový televízor z radu Bravia XR od spoločnosti Sony. Tá ich označuje ako „prvý televízor na svete s kognitívnou inteligenciou“. V podstate to znamená, že televízory trochu vylepšujú obraz v snahe lepšie napodobniť to, ako my ľudia vidíme skutočný svet.

Bravia Core ponúkne stovky klasických filmov od Sony, ale chýbať nebudú ani nové kasové trháky. Predplatitelia budú mať tiež prístup k najväčšiemu rozšírenému katalógu IMAX zo všetkých aktuálnych streamovacích služieb.

Ďalšie novinky sa týkali novej rady televízorov. Samozrejmosťou bude port na HDMI 2.1., ktorý privítajú najmä hráči PlayStation 5. Nová rada tak ponúkne 4K pri 120Hz, VRR, ALLM a aj eARC. Pridá sa aj Dolby Vision.

Drahšie rady ponúknu okrem iného aj senzor na detekciu teploty svetla v miestnosti. Na základe nej budú následnej upravovať aj samotný obraz. Vyzerá to teda tak, že sa zo strany Sony v oblasti televízií, máme na čo tešiť.