Sony opustila skupina skúsených vývojárov. Pridali sa k novému štúdiu

Odoberaj novinky cez  Google News
Bokeh Game Studio
Zdroj: youtube.com

Skupina skúsených vývojárov opustila Sony, aby sa pridala k novému japonskému vývojárskemu štúdiu, Bokeh Game Studio. Keiichiro Toyama, ktorý je známy ako režisér filmov Silent Hill a Gravity Rush, je na čele tohto všetkého. Informácie priniesol portál VG247.

Kazunobu Sato, ktorý bol hlavný dizajnér Puppeteer na PS3 a pracoval aj na hre The Last Guardian, ako aj Junya Okura, hlavná dizajnérka série Gravity Rush, opustili spoločnosť tiež. Pripojili sa tak ku Toyamaovi pri zakladaní nového štúdia.

Štúdio Bokeh Game bolo svetu odhalené vo videu, kde sa traja vývojári rozprávajú o tom, ako sa zmenil vývoj hier za posledných 20 rokov. „Je to ťažké, sú tu určité zodpovednosti, ale na druhej strane máme slobodu,“ povedal Okura, ktorý sa zdal opatrne optimistický v súvislosti s odchodom zo spoločnosti Sony. „Čo je však najdôležitejšie, od teraz si svoju tvorbu užívam.“

O samotnom štúdiu zatiaľ veľa informácií nemáme. Toyama však povedal, že k veteránom by sa mali pridať ďalší etablovaní vývojári hier. „Chcem si svoje tvorenie užívať,“ vysvetľuje Toyama. „Mnohí ľudia, s ktorými sme v minulosti spolupracovali, sa k nám pridávajú. „Som presvedčený o tom, že budeme schopní dodať niečo, čo bude každého baviť.

„V prvom rade chcem splniť očakávania našich fanúšikov, ale zároveň sa chcem vrátiť späť a vychutnať si, aké zábavné je robiť hry. Chcem sa s hráčmi podeliť o tento pocit. O to sa budem odteraz usilovať,“ rozhovoril sa Toyama.

Štúdio Bokeh Game v čase písania tohto článku zatiaľ neohlásilo žiadne projekty, a ani tituly. Aj keď na videu vyššie môžeme zazrieť malé koncepčné artworky, ktoré sa nesú v duchu známej hernej série Silent Hill.