Sony opäť pripomína, že PlayStation 5 nebude meškať

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation 5
Zdroj: playstation.com

Môže sa zdať, že Sony nič také pripomínať nemusí, no žijeme v dobe, keď sa zo dňa na deň odkladajú rôzne hry a hardvér. Nedávno podobný osud postihol aj hru Halo Infinite, ktorá mala byť launch titul pre Xbox Series X. Sony chce všetkých fanúšikov upokojiť a znovu opakuje, že PlayStation 5 príde načas.

Konzola vyjde v tomto roku – bez debaty

Vyjadrili sa tak pre portál GameIndustry, konkrétne Eric Lempel, šéf marketingu v Sony Interactive Entertainment. “Konzolu vydáme v tomto roku – tak sa to proste stane – a urobíme všetko pre to, aby bol štart našej novej konzoly rovnako úspešný, veľký a plný vzrušenia z nového hardvéru, ako pri našich minulých konzolách,” hovorí Lempel.

Lempel v rozhovore tiež pripomína, že štart next-gen konzoly PlayStation 5 bude sprevádzaný silnou zostavou hier. Podľa jeho slov budú hry, ktoré budú vydané pri štarte konzoly a aj dlho po nej, neuveriteľné silné a zábavné. Vraj ide o najsilnejšiu zostavu hier, akú sme v histórii PlayStation videli.

Niektoré z týchto hier už Sony predstavilo a pochopiteľne si niektoré ďalšie veľké tituly ešte schováva na neskôr. Pripomína aj ďalší fakt a to všetky možnosti novej konzoly a vývojárov, ktorí majú možnosť vytvárať na ňu hry.

Od šéfa marketingu však iné slová ani čakať nemôžete. Napriek tomu je dobré vidieť, že Sony ešte neukázalo všetko a máme sa na čo tešiť aj v nasledujúce týždne a mesiace. Lempel netají fakt, že momentálna pandemická situácia skomplikovala vývoj a vydanie konzoly PlayStation 5, ale zdá sa, že Sony všetko zvláda a tohtoročné vydanie bez problémov stihne.

Nie len hry, ale aj DualSense bude ťahúňom PlayStation 5

Je tu však aj jeden problém, ktorý trápi nie len Sony, ale aj Microsoft a ich Xbox Series X. ide o nemožnosť vyskúšať si konzolu fyzicky. Minimálne herní žurnalisti a média mali možnosť otestovať a referovať o nových konzolách v predstihu. Kvôli množstvu zrušených herných akcií to momentálne nie je možné a preto hľadá Sony iné spôsoby, ako ukázať ľuďom, čo je PlayStation 5 zač.

Nedávno vydali aj krátku reklamu, ktorá do popredia dáva 3D audio, haptickú odozvu ovládača DualSense, adaptívne ovládanie a podobne. Dnes sme sa mali možnosť dozvedieť aj to, že ak sa vám v hre zablokuje zbraň, zablokuje sa aj nový ovládač DualSense. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku. To je však len jedna z mnohých funkcií, ktoré DualSense obsahuje.

Napriek tomu, že Sony potvrdzuje tohtoročné vydanie, konkrétny dátum a cena sú zatiaľ stále veľkou neznámou.