Sony okrem VR 2 dnes predstavilo aj iné novinky. PC hráči sa dočkajú ďalšej exkluzivity

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Informáciou o novej VR generácií spŕška noviniek od Sony nekončí. Šéf divízie Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, prezradil niekoľko ďalších veľmi zaujímavých noviniek, ktoré si zhrnieme v nasledujúcich odsekoch.

Gran Turismo 7 čaká odklad

Pretekárska hra Gran Turismo 7 bola odložená na rok 2022. Prezradil to Ryan v rozhovore pre magazín GQ. Dôvodom sú, podobne ako v mnohých iných prípadoch, komplikácie spojené s koronavírusom. Niektoré kľúčové časti produkcie sa údajne v posledných mesiacoch spomalili a Sony nám poskytne ďalšie informácie hneď, ako budú k dispozícii. Na druhej strane Ryan uistil hráčov, že Horizon Forbidden West má vyjsť ešte tento rok.

Days Gone mieri na PC

V tom istom rozhovore Jim Ryan uviedol, že Sony plánuje vydanie svojich ďalších ekluzivít na PC. Pripustil, že prístup spoločnosti sa v tomto ohľade zmenil. Ryan v portoch vidí príležitosť ukázať skvelé hry od spoločnosti širšiemu publiku a samozrejme tak získať aj ďalší zdroj potenciálnych príjmov.

Prvou hrou, ktorej sa po minuloročnom Horizon Zero Dawn dočkáme na PC bude zombie open world hra Days Gone. Stať by sa tak malo už na jar. Žiadne ďalšie hry Ryan konkrétne nemenoval. Pôvodne pritom Sony tvrdila, že sa nechystá uvádzať svoje hry na PC pravidelne.

Ratchet & Clank pre PS4 bude v marci zadarmo

Sony okrem toho na svojom blogu oznámila, že v rámci iniciatívy Play At Home bude rozdávať nejaké digitálne darčeky svojim zákazníkom. Minulý rok sa hráči takto dočkali hier Uncharted: The Nathan Drake Collection a Journey. Tento rok sa vraj majú tešiť na ďalšiu várku hier, pričom už od pondelka, 1. marca, bude k dispozícii Ratchet & Clank z PS4.