Sony oficiálne predstavila PlayStation VR2. Máme sa na čo tešiť!

Odoberaj novinky cez  Google News
PSVR 2 oficiálne predstavené
Zdroj: youtube.com

Aj začiatok tohto roka tradične patrí konferencii CES, ktorú sledujú milovníci technológií. Tie však prenikajú aj do herného sveta a tak sa na nej neraz objavia informácie, ktoré si rozhodne zaslúžia našu pozornosť. A tým je bezpochyby aj oficiálne predstavenie PlayStation VR2 od Sony.

Prezentáciu na konferencii viedol samotný prezident spoločnosti PlayStation, Jim Ryan. Ten sa rozhovoril nie len o technickej špecifikácii zariadenia, ale aj o vôbec prvom titule, ktorý na ňom bude k dispozícii. Poďme však postupne.

Podoba ostáva neznáma

Áno, aj keď sme sa dozvedeli viac o technickej stránke systému, samotná podoba prítomným ukázaná nebola. Na to si tak ešte budeme musieť počkať.

Už teraz však vieme, že PSVR2 ponúkne obraz až v 4K. Ten bude zložený z dvoch OLED displejov, ktoré budú mať rozlíšenie 2000×2040 bodov pre každé oko. Za zmienku stojí aj zorné pole, ktoré má obsiahnuť 110 stupňov, pričom spracovanie obsahu bude ďalej podliehať trackovaní očí. Táto funkcia by mohla zlepšiť grafické vyobrazenie na mieste, kde sa práve budete pozerať.

O ešte lepší zážitok sa má postarať aj technológia Sense, ktorá kombinuje popisované sledovanie očí, vibračnú odozvu samotného headsetu a priestorový zvuk. To všetko za účelom ešte intenzívnejšieho vtiahnutia do hry.

V PlayStation blogu, kde sa nachádzajú ďalšie informácie od viceprezidenta Hideakiho Nišina, sa uvádza, že tieto vybrácie sa môžu využiť napr. pri zvýšenom tepe postavy, náraze predmetov prelietávajúcich okolo hlavy či dokonca pri zrýchlení vozidla, ktoré hráč riadi. Tu sa nám tak črtá spojenie PSVR2 a nového Gran Turisma 7.

Predstavený prvý titul

Druhá časť prezentácie sa venovala prvému oficiálne predstavenému vlastnému VR titulu od Sony. Za tým budú stáť vývojári od štúdia Guerrilla Games a nedávno získaného Splitgate. Výsledkom ich spolupráce bude Horizon Call of the Mountain.

Áno, pôjde o titul, ktorý nás zavedie do sveta hry Horizon Zero Dawn a chystaného Forbidden West. O príbehu veľa nevieme, ale zo slov riaditeľa Guerrilla Games, Jan-Barta van Beeka, sa máme vžiť do role úplne novej postavy, ktorá hlavnú predstaviteľku z pôvodných hier iba stretne.

Viac detailov by sme sa mali dozvedieť v nasledujúcich týždňoch. Rovnako ako aj to, kedy sa PSVR 2 dočkáme. Insiderské informácie hovorili o tom, že by sa tak malo stať už na Vianoce tohto roka. Vzhľadom na predstavenie takto v úvode roka, to celkom dáva zmysel.

Tak, čo hovoríte na PlayStation VR2 od Sony? Napíšte nám do komentárov. Nezabudnite pre viac herných informácií sledovať náš web.