Sony obnovuje ochrannú známku Psygnosis

Odoberaj novinky cez  Google News
Psygnosis titulka
Zdroj: pushsquare.com

Psygnosis Limited bolo označenie pre britských vývojárov a vydavateľov videohier so sídlom v Liverpoole. Spoločnosť, ktorú v roku 1984 založili Ian Hetherington, Jonathan Ellis a David Lawson, sa spočiatku stala známou vďaka dobre prijatým hrám na Atari ST a Commodore Amiga. Spoločnosť Sony Interactive Entertainment práve zabezpečila obnovenie ochrannej známky pre Psygnosis.

Táto správa určite nadchne veľa fanúšikov. Problémom však je, že toto legendárne štúdio sa pravdepodobne nevracia tak, ako by sme chceli. Zdá sa, že ide skôr o rutinný krok na ochránenie ochrannej známky. Analytik Roberto Serrano si všimol toto obnovenie, ktoré zahŕňa názov zaniknutého štúdia, ako aj jeho ikonické logá sov.

Ak si však zmapujete históriu spoločnosti Sony, veľmi rýchlo zistite, že ide o pomerne bežný krok. Firma podáva žiadosť o obnovenie značky každých 10 rokov. Podľa všetkého tak ide len o ďalšie „tradičné“ obnovenie. Názov a logá sú teraz chránené až do roku 2031, kedy sa predpokladá, že Sony ochrannú známku znovu obnoví.

Oživenie značky alebo štúdia je v tejto fáze veľmi nepravdepodobné. Stojí za to si však pripomenúť dôležitosť Psygnosis v začiatkoch videohier a PlayStation či Sony. Stojí za titulmi ako napr. Shadow of the Beast, Lemmings, Destruction Derby, WipEout a G-Police. Pôvodne ho získala spoločnosť Sony v roku 1993 a ako už bolo spomenuté, išlo o kľúčové first-party štúdio. Následne stálo za niekoľkými skutočne obľúbenými titulmi fanúšikov.

Nezabudnite pre viac herných noviniek sledovať náš web.