Sony má ďalší patent, tentoraz na eŠportové stávky a hazard

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony má patent na stávky a hazard
Zdroj: ESL, spawn.sk

Spoločnosť Sony je v poslednej dobe veľmi aktívna aj v oblasti eŠportu. Iba nedávno získala Sony Interactive Entertainment (SIE) turnaj Evolution Championship Series. Známejší pod skratkou EVO. Ide o pravidelné eŠportové podujatie zamerané výlučne na bojové hry. Teraz to podľa posledného patentu vyzerá tak, že Sony plánuje spustiť vlastnú stránku zameranú na stávky a hazard.

Ako prvá na patent upozornila stránka Vida Extra. Patent hovorí o systéme stávok, respektíve o novej stávkovej platforme. Ako autor je v databáze uvedený Michael Chow, ktorý je inžinier strojového učenia v PlayStation R&D (organizácia patriaca pod PlayStation, zaoberajúca sa výskumom a vývojom nových technológií). Abstrakt patentu popisuje platformu ako výpis kurzov z počítačových hier. Tie následne môže používateľ využiť či už na peňažnú, alebo nepeňažnú stávku. Kurzy sa budú počítať aj zo zápasov v minulosti.

Zaujímavé je najmä spomenutie nepeňažnej stávky. To bolo kedysi veľmi populárne. Napríklad v dobe, keď mal najväčší rozmach hazard v súvislosti s hrou CS:GO. Existovalo nespočetné množstvo stránok, kde ste mohli “staviť” svoj skin z hry. Podobný princíp môže obsahovať aj platforma od Sony. Je však otázne, ako túto platformu príjmu ľudia. Lootboxy, mikrotransakcie, skiny a podobne nie sú v hernej komunite veľmi obľúbené. Napriek tomu z nich veľké štúdia a vydavatelia stále zarábajú najviac peňazí.

Na záver musíme už len dodať, že nie každý patent, ktorý si spoločnosť zaregistruje sa aj nakoniec dočká prevedenia do reality. Pokojne to môže byť aj tento prípad a žiadnu “stávkovú kanceláriu” od Sony neuvidíme. Avšak patent je prvým krokom k tomu, aby sa tak stalo. Stavili by ste si na eŠportové zápasy na platforme od Sony? Ak by vás skôr zaujímali hry, než stávky, môžete si prečítať o 25 hrách, ktoré Sony chystá pre PlayStation 5.