Sony kúpila odborníkov na portovanie hier pre PC

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Len v utorok sme sa dozvedeli, že japonská spoločnosť oficiálne potvrdila investíciu do fínskeho štúdia Housemarque. O tom sa vlastne špekulovalo už dlhšie, dôkazom čoho je aj tento článok. Sony však nespí na vavrínoch a najnovšie kúpila holandskú firmu Nixxes Software.

Tá má za sebou portovanie známych titulov pre PC. Spomeňme napr. Marvel’s Avengers, Deus Ex Mankind Divided a Rise of the Tomb Raider. Spoločnosť so sídlom v holandskom Utrechte vznikla v roku 1999 a je považovaná za jednu z najvýznamnejších herných spoločností špecializujúcich sa na portovanie multiplatformových hier na PC. V priebehu rokov spolupracovali s radou významných hráčov na videohernom trhu.

V tlačovej správe Sony prezradilo, že tím Nixxes Software sa pripojil k skupine PlayStation Studios Technology, Creative & Services Group, aby pomohol zaistiť vysokú kvalitu interných technických a vývojových kapacít štúdií PlayStationu.

Veľmi si vážim Nixxes a teší ma, že sa tento veľmi skúsený tím stane súčasťou prvotriednej vývojárskej komunity v SIE. Ich vášňou je zlepšovať hry a poskytovať hráčom čo najlepší zážitok. Pre nás všetkých budú veľkým prínosom,

nechal sa počuť Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios.

Nadšenie zo spolupráce pochopiteľne neskrýva ani druhá strana.

Nemôžeme sa dočkať, až sa pustíme do práce a veľmi sa tešíme, že budeme môcť priniesť naše technické a vývojárske skúsenosti do spoločnosti PlayStation Studios,

uviedol Jurjen Katsman, zakladateľ a vedúci riaditeľ vývoja spoločnosti Nixxes Software.

To, že spoločnosť Sony kúpila práve takúto spoločnosť, naznačuje rozsiahlejšie plány s portovaním PS4 a PS5 exkluzivít na PC. Naposledy sme sa takto dočkali Days Gone a ktovie na čo sa môžeme tešiť nabudúce.