Sony investuje do svojich exkluzivít ešte viac peňazí

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation
Zdroj: digitaltrends.com

Spoločnosť Sony investuje obrovské množstvo peňazí do svojich aktivít zameraných na first-party tituly. PlayStation štúdia už teraz produkujú drahšie hry ako kedykoľvek predtým. Informuje o tom portál Push Square.

Japonský gigant však neustupuje od svojho záväzku exkluzívneho obsahu. Počas svojej poslednej „schôdze“ s investormi spoločnosť Sony odhalila, že má v pláne investovať ďalších 183 miliónov dolárov do vývoja first-party štúdii.

S návratom, ktorý čoskoro dorazí v podobe hry Ratchet & Clank: Rift Apart, ktorý sa chystá na jún, to začína na tomto fronte pomaly ožívať a vyzerať dobre. Pridajte do toho Horizon: Forbidden West spolu s God of War: Ragnarok a pre tento rok máme vyskladané kvalitné tituly.

Netreba však ešte zabúdať ani na hry, ktoré ešte neboli oznámené a môžu vyjsť ešte tento rok. Dokonca ani na fakt, že aj napriek minuloročnej absencii, sa tohtoročná E3 konať bude. A aj keď Sony sa priamo na nej nezúčastní, určite si pre nás pripraví samostatné predstavenie.

Záverom tohto celého je, že spoločnosť Sony naďalej posilňuje to, čo je už dnes jednou z jej najväčších predností. PS4 malo impozantnú zostavu exkluzívnych a first-party hier. Preto je samozrejmosťou, že spoločnosť ju bude chcieť replikovať a ešte vylepšiť na PS5.

Šéf PlayStation Jim Ryan skutočne uviedol, že táto generácia konzol sa bude chváliťviac špecializovaným softvérom ako kedykoľvek predtým“. To či toto nové smerovanie bude mať úspech spolu s novou politikou ohľadom bývalých exkluzivít, ktoré sa dostávajú na PC, však ukáže až čas.