Sony hľadá riaditeľa mobilnej divízie. Čo to znamená?

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation
Zdroj: digitaltrends.com

Minulý týždeň sme vám priniesli hneď niekoľko nepotvrdených informácií, ktoré sa týkajú Sony. Japonská spoločnosť má udajne priniesť vlastnú obdobu Game Passu a okrem toho aj remake The Last of Us. V týchto prípadoch však išlo len o slová insiderov, ktoré neboli ničím podložené.

To však neplatí o nasledujúcej správe. Na webe sa totiž objavil inzerát na šéfa mobilnej divízie spoločnosti, presnejšie Sony Interactive Entertainment. Novo prijatý uchádzač nastúpi do kancelárie v San Mateu alebo Los Angeles a bude mať na starosť nielen mobilnú stratégiu pre nadchádzajúce roky, ale aj zostavenie tímu, ktorý bude myšlienky ďalej rozvíjať a pomáhať realizovať.

„Budete zodpovedný za všetky aspekty rozširovania vývoja našich hier z konzol a PC na mobily a live service (platformy), so zameraním na úspešné adaptovanie najpopulárnejších značiek z PlayStation pre mobilné zariadenia,“ píše sa v inzeráte.

Prinesie Sony God of War na mobily?

Ďalej sa v inzeráte priamo zmieňuje budovanie tímu pod hlavičkou PlayStation Studios. Dá sa preto očakávať, že súčasťou niekoľkoročnej stratégie Sony je plnohodnotný vstup do mobilného segmentu.

Jednotlivé hry menované nie sú, ale portál Video Games Chronicle uvádza, že ku God of War a Uncharted musíme počítať napr. s Gran Turismo, prípadne The Last of Us, Spider-Man či sériou Ratchet & Clank.

Všetky hry sa môžu na mobilných zariadeniach skôr či neskôr objaviť. Otázkou však zostáva, ako zoširoka chce k tomu Sony pristúpiť.