Sony: Ďalšia exkluzivita mieri na PC. Ktorá to bude tentokrát?

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Sony v prezentácii, ktorá bola zverejnená v rámci „Investor Relations“ (správa pre investorov), uviedla, že exkluzivita Uncharted 4: A Thief’s End sa dočká portu na PC platformu. Informáciu priniesol portál PC Gamer. Hra sa tak pridá k titulom ako Days Gone či Horizon Zero Dawn. Tie vyšli tento mesiac, resp. minulý rok.

Zatiaľ žiadne ďalšie podrobnosti známe nie sú. Nevieme tak, prečo Sony siaha po 4 pokračovaní z hernej série. A nevieme ani to, kedy by sme sa titulu na PC mohli dočkať. Šéf Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, pred časom vyhlásil, že ďalšie vydania na PC budú nasledovať v tomto roku i tých ostatných.

Podľa všetkého tento krok opäť raz nepoteší skalných fanúšikov konzoly PlayStation. Japonská spoločnosť ich musí presvedčiť, že ich týmto krokom o nič neoberá. Ak sa im to podarí, tak podľa úspechu predchádzajúcich PS4 hier na PC je to stratégia, ktorá sa môže firme do budúcna vyplatiť.

Uncharted 4 je, ešte stále exkluzivita, od Sony, ktorá vyšla v roku 2016. Hra od štúdia Naughty Dog v recenziách získavala solídne hodnotenia. S vydaním hry na PC ide spoločnosť „na istotu“. Otázkou však ostáva, či súčasťou týchto plánov nebude aj predchádzajúca trilógia vo vylepšenej verzii. Nie je preto vylúčené, že si PC hráči budú môcť prežiť celé dobrodružstvo a nie len jeho vyvrcholenie.

Nech je ako chce dnes sa dočkáme State of Play zameraný predovšetkým na Horizon Forbidden West. Dovtedy si môžete prečítať napr. našu recenziu na PC verziu hry Days Gone, ktorá vyšla pred pár dňami. Udelili sme jej celkom solídne hodnotenie.