Sony chystá odpoveď na Xbox Game Pass, naznačuje vlastné predplatné

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Game Pass a Playstation Now
Zdroj: Spawn.sk

Spoločnosť Sony sa už pokúšala konkurovať predplatnému od spoločnosti Microsoft – Xbox Game Pass. Šéf PlayStation, Jim Ryan naznačil v poslednom rozhovore, že toho majú v príprave oveľa viac. Nie je to však nič nečakané, Game Pass je momentálne asi najpopulárnejšie herné predplatné a existuje len málo iných, ktoré by sa mu mohli vyrovnať. Dokáže to Sony s tým svojim?

Sony naznačuje vlastné predplatné

Jim Ryan na túto otázku odpovedal v rozhovore pre portál TASS, kde sa ho vyslovene pýtali na to, ako PlayStation bude (a či vôbec) reagovať na Game Pass. Neodpovedal, samozrejme, konkrétne, ale vyjadril sa, že už “čoskoro budú mať nejaké novinky”. Ryan taktiež poznamenal, že konkurenciu pre Game Pass už majú, volá sa PlayStation Now a je dostupná v mnohých krajinách.

Na druhú stranu treba poznamenať, že PlayStation Now nie je pre Game Pass priama konkurencia. Služba je viac zameraná na streaming hier a neumožňuje stiahnuť si ju do svojej konzoly, prípadne hrať bez pripojenia na internet. Aj počet krajín, v ktorých je služba dostupná, je výrazne nižší, než v prípade Game Passu. Služba je dostupná iba pre Severnú Ameriku, Európu a Japonsko.

Pokusy vytvoriť pre Game Pass konkurenciu tu už zo strany Sony boli. V roku 2019 znížili mesačný poplatok za službu z 20 na 10 dolárov. Aj takto sa chceli viac priblížiť hráčom. V tomto roku zas Sony oznámilo kolekciu hier pod názvom PlayStation Plus Collection. Ide o službu, ktorá predplatiteľom programu PS Plus dáva prístup k niekoľkým skvelým PS4 hrám.

Nebudú napodobňovať Microsoft

V rozhovore sa však Jim Ryan vyjadril, že nebudú kopírovať spôsob, akým Microsoft svoje predplatné vedie. Napríklad jasne nesúhlasí s tým, že nové tituly sú hneď po vydaní dostupné v predplatnom. “Nebudeme sa uberať cestou, že budeme nové hry dávať rovno do predplatného,” hovorí v rozhovore. “Tieto hry stoja nespočetné množstvo peňazí, vyše 100 miliónov dolárov ide do vývoja. Nie je to udržateľné.”

Je pravdou, že exkluzívne tituly sú pre Sony zlatou baňou. Pravidelne si získavajú pozornosť a srdcia fanúšikov a takmer všetky AAA exkluzívne tituly majú vysoké predaje. Zaradiť ich preto okamžite po vydaní do predplatného by mohlo spoločnosti finančne uškodiť. Pravdepodobne by si hráči nové hry nekupovali za plnú sumu, ale prešli by na predplatné. Ako konkrétne chce PlayStation bojovať s predplatným Xbox Game Pass sa dozvieme možno už čoskoro. Aspoň tak to naznačuje Sony.