Sony chce viac „cross-play“ hrania

Odoberaj novinky cez  Google News
Konzoly Xbox Series X a PlayStation 5
Zdroj: spawn.sk

Spoločnosť Sony podľa prezidenta Jima Ryana „podporuje a povzbudzuje“ k tomu aby cross-play hranie bolo vo väčšom zastúpené v celom ekosystéme spoločnosti. Uviedol to v rozhovore pre Axios. Momentálne sú to hry ako Fortnite, Rocket League, Call of Duty, Minecraft a čoskoro sa takejto podpory dočká aj Destiny 2.

PlayStation však trvalo istý čas, kým sa dostali k tomuto bodu. Spoločnosť Sony bola pri adaptovaní tejto praxe extrémne pomalá. Zatiaľ čo Xbox búral bariéry hrania tým, že spolupracoval s Nintendo Switch a PC pri viacerých príležitostiach.

Dôvod, prečo sa mohla spoločnosť Sony začať viac o tento typ hrania zaujímať je, že na povrch vyplávali určité novinky. V rámci právnej bitky medzi spoločnosťami Apple a Epic Games, sme sa dozvedeli, že spoločnosť Sony si účtuje poplatky za hranie hier a berie honoráre od partnerov a ostatných zúčastnených.

Minulý mesiac dostal Sony do zvláštnej situácie výkonný riaditeľ spoločnosti Gearbox, Randy Pitchford, keď zdanlivo naznačil, že cross-play hry Borderlands 3 nepríde na PlayStation kvôli neochote spoločnosti.

Pitchford predtým tweetoval: „Dobré správy alebo najskôr zlé správy? Dobré správy: Pri vydaní aktualizácii pre Borderlands 3, bude hra obsahovať aj podporu crossplay hrania na všetkých platformách. Zlé správy: vydavateľ vyžaduje, aby bol crossplay odstránený pre konzoly PlayStation.“

Pálčivá otázka

Nie je jasné, kto bol tým vydavateľom v tomto nekonkrétne formulovanom tweete. Či už je to materská spoločnosť spoločnosti Gearbox, 2K alebo Sony. Tak či onak, crossplay nepríde do Borderlands na PlayStation, kým sa problém nevyrieši.

Axios sa Ryana spýtal priamo na túto situáciu, po ktorej ostal Jim trochu utiahnutý. Povedal, že nebude komentovať „živý obchodný problém s dlhoročným partnerom“. Dodal však, že „naše pravidlá sú konzistentné vo všetkých vydavateľstvách“.

Už v roku 2017 sa spoločnosť Sony do značnej miery zdráhala umožniť hranie s inými platformami. Tykalo sa to najmä Xboxu a Nintenda Switch. Zdá sa však, že pomaly ale isto sa hráči PlayStation budú môcť zahrať aj so svojimi priateľmi z konzoly Xbox na čoraz viac a viac hrách.

Aj keď tento proces nebol taký rýchly, ako sme mnohí dúfali, budúcnosť sa nepochybne zdá byť svetlejšia. Ku hernému priemyslu bez hraníc naprieč rôznym platformami sme tak o čosi bližšie.