Sony chce navýšiť výrobu konzol PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5
Zdroj: ign.com

Spoločnosť Sony by skutočne chcela navýšiť svoju výrobnú kapacitu systémov PS5. Nie je sa čomu čudovať vzhľadom na fakt, že po konzole je obrovský dopyt, ktorý sa snažia zneužiť aj rôzni „internetoví predajcovia“. Je to však vôbec reálne?

V rámci odhalenia príjmov Sony za Q3 fiškálneho roku 2020 oznámila silné výsledky v jednej zo svojich divízii, herných a sieťových služieb. Aj keď momentálne na svojej novej konzole očakávane prerába, o tom sa viac dočítate v našom článku.

Napriek tomu, že PS5 predáva zo stratou, divízia zaznamenala rekordný štvrťrok v oblasti digitálneho predaja, ako aj predaja hardvéru PS5. Za tretí štvrťrok dokázala Sony vyrobiť 4,5 miliónov kusov PS5. Toto číslo asi zahrňuje momentálnu maximálnu možnú výrobu.

Finančný riaditeľ Hiroki Totoki vysvetlil tento bod na nasledujúcom brifingu. „Je pre nás ťažké zvýšiť produkciu PS5 z dôvodu nedostatkov komponentov,“ uviedol Totoki, ako informoval spoločnosť Ars Technica. Informácie priniesol portál VG247.

„Nedokázali sme úplne uspokojiť vysoký dopyt zo strany zákazníkov. Robíme však všetko preto, čo je v našich silách, aby sme zákazníkom, ktorí čakajú na PS5, dodali čo najviac kusov.“ Totoki jedným dychom dodáva, že ich plán je vyrovnať výrobné tempo PS4, s cieľom v budúcom fiškálnom roku 2021 dodať minimálne 14,8 milióna kusov.