Sony by už malo mať dostatok čipov na splnenie predajného cieľa

Odoberaj novinky cez  Google News
Dostatok čipov pre PS5
Zdroj: Internet

Spoločnosť Sony odhalila jeden spôsob, akým dúfa, že uspokojí obrovský dopyt po PS5. V rámci prezentácie ziskov investorom, kde prediskutovali finančné výsledky spoločnosti Sony za prvý štvrťrok FY2021. Spoločnosť sa podelila o zaujímavý detail o svojom výrobnom procese pre PS5.

Finančný riaditeľ Hiroki Totoki bol požiadaný o vysvetlenie situácie okolo polovodičov ovplyvňujúcu výrobu PS5. Podobne je na tom aj väčšina odvetví, ktoré sa spoliehajú na čipy. Totoki odhalil, že Sony zabezpečilo dostatok čipov na splnenie svojho predajného cieľa pre PS5 na zvyšok fiškálneho roka. To by malo potešiť všetkých hráčov, ktorí stále nedočkavo čakajú na svoju konzolu.

Spoločnosť Sony plánuje dodať viac ako 14,8 milióna konzol PS5 do konca aktuálneho fiškálneho roka, ktorý sa skončí 31. marca 2021. Inými slovami, Sony už má hlavné komponenty (hlavne dostatok čipov, s ktorými bol najväčší problém), ktoré potrebuje na výrobu tohto množstva konzol. Ide o celkom pozitívnu správu vzhľadom na fakt, že konzola je ešte stále viac-menej raritou.

Sony tak vychádzajú plány viac menej podľa predstáv aspoň z tohto hľadiska. Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosti sa podarilo prekonať hranicu 10 miliónov predaných konzol PS5. Prišli však aj nepríjemne správy, že titul Kena: Bridge of Spirit sa dočkal malého odkladu. Ide však o pomerne bežný jav za posledný rok. Odkladu hier sa neubránilo ani samotný Ubisoft, ktorý presunul dokonca až svoje dve hry. Všetky tieto informácie nájdete na našom webe.