Slovenský Loot River kombinuje prvky viacerých hier

Odoberaj novinky cez  Google News
Loot River dorazí v priebehu tohto roka
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

Kým v predchádzajúcich dňoch v rámci podujatí pred začiatkom E3 2021 sa o slovo prihlásili najmä českí tvorcovia – Warhorse Studios či symfonický orcherster, dnes sa hovorilo aj o slovenskom počine. Stalo sa tak v rámci prezentácie Guerrilla Collective Showcase. Konkrétne išlo o slovenský titul s názvom Loot River.

Na titule pracuje Miroslav Straka so svojim Straka.Studio. Dozvedeli sme sa, že pôjde o „exkluzivitu“ pre Xbox a PC. Čo sme sa naopak nedozvedeli je dátum vydania. Podľa všetkého by sme sa ho mohli dočkať ešte tento rok. Tak či onak, hra však už teraz láka na stredovek v pixel grafike.

Okrem toho, ako dokazuje aj ukážka vyššie, tešiť sa môžeme aj na kombináciu Dark Souls a Tetris. V priebehu hrania totiž budete okrem zabíjania nepriateľov riešiť aj rôzne logické úlohy, a často v jeden moment. A presúvanie blokov tak, aby ste si udržali odstup od nepriateľov, poprípade si našli cestu von, je len začiatok.

Guerrilla Collective Showcase okrem toho, že predstavila slovenský Loot River, dala priestor aj mnohým ďalším indie hrám. Informácie o nich vám budeme prinášať v ďalších dňoch. E3 2021 je len na začiatku a informácií je viac než dosť.

Len dnes nás čaká, resp. práve prebieha počas písania tohto článku Ubisoft Forward, po ktorom bude nasledovať prezentácia od Gearbox Entertainment.