Skyrim na PlayStation 5 zvládne vďaka módu 60fps

Odoberaj novinky cez  Google News
The Elder Scrolls: Skyrim
Zdroj: bethesda.net

Fanúšikovia populárnej hry Skyrim a majitelia PlayStation 5 už nemusia len závistlivo pozerať na majiteľov konzol Xbox. Po novom si už aj oni môžu na svojej PS5 užiť túto hru v 60fps. To všetko vďaka módu, ktorý túto možnosť sprístupňuje. Skvelou správou je aj podpora trofejí, takže sa nemusíte báť, že o ne prídete, alebo že ich nebudete môcť s týmto módom naďalej zbierať.

Funkčnosť prezentoval vo videu uverejnenom na YouTube jeho autor – Wrighton. Ak sa vám páči, čo vidíte, a chcete si to skúsiť aj na svojej PS5, postup je jednoduchý. Stačí vám tento mód stiahnuť a aktivovať prostredníctvom hlavného menu hry. Následne už len stačí načítať hru, alebo spustiť novú. Tento mód je dostupný aj pre hráčov na konzolách PS4 a PS4 Pro, ale funkčnosť bude závisieť aj od daného systému, na ktorom hráte.

Čo tento mód robí špeciálnym je možnosť hrať so zapnutými trofejmi. Má to však jeden háčik, ktorý budete musieť opakovane vyriešiť. Na to, aby ste mohli zbierať trofeje, musíte mód po načítaní hry deaktivovať. Hra vám naďalej pobeží v 60fps, aj keď mód deaktivujete. Ak však hru vypnete úplne, pri najbližšom štarte ho budete opäť musieť zapnúť, načítať hru a následne vypnúť. Nenáročné, no možno otravné. Za 60fps to ale stojí.