Skyrim dostane novú Anniversary edíciu a možnosť chytať ryby

Odoberaj novinky cez  Google News
Skyrim Anniversary edícia
Zdroj: Bethesda

Populárna hra Skyrim, ktorú snáď ani netreba predstavovať, oslávi tento rok v novembri svoje desiate narodeniny. Nebude však oslavovať iba hra, ale aj vývojári zo štúdia Bethesda. Ako inak lepšie osláviť okrúhle výročie, než ďalšiu edíciou. Tých je už množstvo, no táto opäť ponúkne niečo viac. Okrem populárnych modov vytvorených komunitou sa v hre konečne dočkáme aj možnosti chytať ryby.

Špeciálna výročná edícia sa bude volať Skyrim Anniversary Edition a vyjde 11. novembra na platformy PC, Xbox a PlayStation. Autori hry to oznámili na konferencii QuakeCon, kde mala hra vlastný panel. Táto nová edícia teda vychádza na deň presne, kedy vyšla aj originálna hra pred desiatimi rokmi. V skutočnosti však ide o spojenie edície Skyrim Special Edition z roku 2016 a množstva obsahu, ktorý ale vytvorila komunita. Tentoraz oficiálne a v jednom balíku.

Nejde ale o mody, ktoré si môžete voľne stiahnuť napríklad z NexusMod. Edícia bude obsahovať vyše 500 modov z knižnice Creation Club, čo je oficiálna knižnica modov, ktoré sú schválené Bethesdou. Zvyčajne by ste si za ne museli zaplatiť reálne peniaze. Na oplátku by ste dostali nových bossov, drakov, misie a podobne. V tejto novej edícii vám to autori ponúkajú za jednu cenu.

Hráči, ktorí už vlastnia Special Edition si budú môcť hru aktualizovať na Skyrim Anniversary edíciu. Pravdepodobne to však nebude zadarmo a Bethesda ešte oznámi, koľko to bude stáť. Na záver ešte čerešnička, na ktorú sa mnohí hráči tešili. Do hry taktiež príde rybárčenie. Ukážku z neho si môžete pozrieť približne v 3. minúte a 30. sekunde zo záznamu vyššie.