Sifu bude čisto single playerovou záležitosťou

Odoberaj novinky cez  Google News
Sifu
Zdroj: earlygame.com

Sloclap, francúzsky tím stojaci za jedinečnou hrou s bojovým umením Absolver, sa v jeho ďalšom titule Sifu naďalej vzdiaľuje od online hier. Titul bol predstavený minulý týždeň počas akcie Sony, State of Play. Ide opäť o príbehovú akčnú hru s bojovým umením.

Pre prípad, že ste nevideli trailer, Sifu nebude obsahovať žiadne online prvky. Fanúšikovia však od štúdia očakávali presný opak. Výkonný producent Pierre Tamo v rozhovore pre PC Gamer, na ktorý poukázal portál VG247, vysvetlil, že sa tím rozhodol pre hru s príbehom a pre jedného hráča preto, aby vložili všetky vývojové snahy do hry a nerozdelili úsilie tímu do dvoch hier.

Sloclap chcel tiež znovu vytvoriť akúsi predstavu o jednej osobe, ktorá bude zastupovať ako keby armádu, a nebude mať k dispozícii nič iné len zručnosť čistého bojového umenia. „Absolver bol zameraný na súboj jedného proti jednému,“ vysvetlil.

Predstavy tímu sú veľké

„Našou predstavou, ktorú chceme vytvoriť, je akýsi druh vysnívaného filmu s Jackiem Chanom, kde jeden muž stojí proti mnohým,“ priblížil Tamo. V Sifu budete hrať ako študent kung-fu na ceste za pomstou. Náš hrdina pôjde po piatich zabijakoch zodpovedných za vraždu jeho rodiny. On sa im bude snažiť preťať cestu, aby sa k nim dostal.

Ako je ukázané v traileri, hlavný protagonista každou smrťou starne. Tamo však naznačil, že to nie je celkom tak, ako si to predstavujeme, ďalej to však nerozvádzal. Kroky v ukážke sú inšpirované školou Lao Siu Leung Pak Mei of Kung Fu, v ktorej kreatívny riaditeľ hry v skutočnosti aj reálne študuje.

Tamo vysvtelil, že hoci sa moveset, úpravy a stavebné nástroje z hry Absolver nevrátia, vaše pohyby v Sifu sa budú časom vyvíjať, ale všetko pod krídlami školy Pak Mei. Viac informácii o hre by sme sa mali dozvedieť v priebehu tohto roka. Tamo uviedol, že pripravujú aj ďalšie projekty, ktoré už budú zamerané na online hranie.