Seriálový Witcher dostal dátum a ten herný dostane DLC

Odoberaj novinky cez  Google News
Witcher sa dočkal množstva noviniek
Zdroj: witchercon.com

Fanúšikovia značky Zaklínač, vo svete známej ako The Witcher, sa majú na čo tešiť. Nielenže sa už o pár mesiacov dočkajú druhej série seriálu na Netflixe, ale nový obsah pribudne aj do herného sveta.

WitcherCon, ktorého konanie nám bolo oznámené počas tohtoročnej E3, a ktorý sa uskutočnil 9. a 10. júla, nám priniesol značné množstvo informácií z tohto sveta čar a príšer. Začnime preto seriálovým spracovaním.

Druhá séria bude na streamovacej službe Netflix dostupná od 17. decembra tohto roka. Prinesie sedem epizód, ktoré budú inšpirované prevažne druhou zbierkou poviedok a prvým románom. Postupne si prejdeme dejstvami A Grain of Truth, Kaer Morhen, What is Lost, Redanian Intelligence, Turn Your Back, Dear Friend a Voleth Meir.

Hneď úvodná epizóda, v slovenskom preklade ako Zrnko pravdy, opráši ľudovo známu poviedku o Kráske a zvierati, pričom ju vyloží v temnom duchu Sapkowského štýlu. Táto epizóda tak môže priniesť skvelý zážitok, nakoľko knižná predloha stojí za to.

Do decembra je ešte času dosť, ale čakanie nám skráti animovaný film Nightmare of the Wolf. Jeho premiéra bola stanovená na 23. augusta. Zaviesť by nás mal do zatiaľ nepoznaných kútov sveta skvelého Zaklínača a priniesť ďalšiu vážnu hrozbu pre celý Kontinent.

Na svoje si prídu aj hráči hry The Witcher 3: Wild Hunt

Oznámenie o decembrovom príchode druhej série so sebou prinieslo aj presah do sveta hier. Zástupcovia CD Projekt RED totiž prezradili, že pripravovaná edícia pre súčasné konzoly obsiahne okrem staršieho obsahu aj nové DLC inšpirované adaptáciou Netflixu.

Ich bližšie predstavenie by na seba nemalo nechať dlho čakať. Počítať môžeme so sadou predmetov, oblekov, či gwentových kariet. V lepšom prípade by mohlo ísť o skupinu úloh a kontraktov.

Žiaľ, čo sme sa stále nedozvedeli je príchod vylepšenej verzie hry The Witcher 3: Wild Hunt pre PlayStation 5 a Xbox Series X a S a PC. Vývojári sa len zmienili, že stať by sa tak malo ešte tento rok. Táto veta však zaznela z ich úst už po niekoľkýkrát.