Séria Total War sa rozrastie o nový titul ešte v tomto roku

Odoberaj novinky cez  Google News
Total War Warhammer 3
Zdroj: shacknews.com

Známa značka Total War, ktorá stojí za úspešnými stratégiami, sa tohto roku dočká rozšírenia vo svojich radoch o ďalší diel. SEGA oznámila, že hra bude pochádzať z dielne Creative Assembly, stojaceho za dielmi Warhammer 2 z roku 2017 a Saga Troy z roku 2020, ktorý bol dostupný na Epicu zadarmo.

Spomínaním pokračovaním bude práve Total War: Warhammer 3. Ten privedie hráčov do konfliktu medzi smrteľnými Sentinelmi (strážcami) a hrôzostrašnými démonickými príšerami. Vojna bude siahať od východných krajín až po démonský Realm of Chaos. V tomto pokračovaní sa predstavia po prvýkrát ikonické rasy a frakcie, ktoré sa v hre ešte neobjavili. Napriklad Kislev, Cathay, Khorme, Nurgle, Slaanesh a Tzeentch.

SEGA sľubuje, že každá rasa v Total War: Warhammer 3 bude mať svoju vlastnú jedinečnú cestu a rôzne koncové vody svojej výpravy. Každá z rás sa ale bude pokúšať využiť, alebo zachrániť vymierajúceho boha.

„Našou víziou bolo od začiatku vytvoriť sériu, ktorá navodí pocit neuveriteľnej cesty týmto svetom, ktorý všetci tak milujeme,“ uviedol v oznámení režisér hry Ian Roxburgh. „Enormná podpora našich hráčov pri zabezpečovaní úspechu prvých dvoch hier, posunula našu ambíciu do nových výšin, a my sa nemôžeme dočkať, až to hráči zažijú“.

Oznámenie neobsahovalo žiadne podrobnosti o dátume vydania. Predobjednávky sú však už teraz k dispozícii na Steame a Epicu. Informácie priniesol portál GameSpot.