September 2020 a hry, na ktoré sa v ňom tešíme – TOP 5ka

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Hry, na ktoré sa tešíme - TOP 5ka
Zdroj: Spawn.sk

Každý mesiac vychádza na rôznych platformách množstvo hier, pričom zorientovať sa v nich môže byť niekedy zložité. Rozhodli sme sa preto prinášať vám výber tých, na ktoré sa oplatí zamerať. Môže ísť pritom o tituly celosvetovo očakávané, ale aj také, o ktoré by ste možno len tak nezakopli. Preto tu je TOP 5ka a hry na ktoré sa v ňom tešíme pre September 2020.

Ani september núdzou na hry netrpí. Ide totiž o predposledný mesiac pre takzvane starú generáciu konzol. Vývojári preto nenechávajú nič na náhodu a prinášajú jeden skvelý titul za druhým.

Marvel´s Avengers

Platformy: PC, Xbox One a PlayStation 4 (Neskôr aj Xbox Series X a PlayStation 5)
Dátum vydania: 4. september 2020

Už vyše týždňa je k dispozícii hra od Square Enix, ktorej sa podarilo spojiť viacero superhrdinov známych z Marvel Cinematic Universe. Hlavnou postavou je však paradoxne niekto úplne iný, a to, nie pre všetkých, známa Kamala Khanová, ktorá k svojim schopnostiam prišla len nedávno. Dáva tak dokopy rozpadnutý tým Avengerov, ktorých vinia z tragických udalostí v San Franciscu.

Vývojári priniesli hru, s ktorou sa chceli zamerať najmä na online hranie, do ktorého chcú pravidelne pridávať nový obsah. Prvé recenzie však paradoxne hovorili o lepšej príbehovej časti, ale za vyskúšanie to predsa len stojí, nakoľko hra je ešte len na svojom začiatku.

Našu recenziu na Marvel’s Avengers si však môžete prečítať tiež 🙂

The Sims 4: Star Wars: Journey to Batuu

Platformy: PC, Xbox One a PlayStation 4
Dátum vydania: 8. september 2020

Povinná jazda pre všetkých verných fanúšikov Star Wars. EA spája dve veľké značky, a to Star Wars a The Sims a spracovala ich do veľkého rozšírenia pre hru, ktorú hrajú milióny hráčov po celom svete.

Rozšírenie bude inšpirované galaxiou Edge, ktorá je súčasťou Disneylandu a Disney Worldu. Trailer, ktorého sme sa dočkali počas tohtoročného gamescomu, okrem iného predstavil postavy ako Vi Moradi či Oga´s Cantina, ale objavia sa v ňom aj známe tváre.

Hráči sa v rozšírení môžu zdokonaľovať v používaní svetelného meča, spriateliť sa s droidom či vybrať si medzi odporom, Prvým rádom alebo budú len takí zlodeji. Čím viac toho budú hráči robiť, tým bližšie sa stretnú s postavami ako Rey, alebo Kylo Ren. Tak čo, vydáte sa so svojimi simíkmi na cestu do praďalekých galaxií?

Borderlands 3

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4 a Google Stadia
Dátum vydania: 13. september 2020

Viac než sedemročné čakanie na pokračovanie tejto pomerne úspešnej hernej série sa už dnes skončilo. Práve v roku 2013 spatril svetlo sveta druhý diel, ktorých v srdciach hráčov milujúcich tzv. looter shootery zanechal nezmazateľnú stopu.

Tí sa preto okamžite dožadovali ďalšej hry, ktorá svetlo sveta uzrela už dnes. Samozrejme ak nepočítame The Pre-Sequel a adventúrnu sériu Tales from the Borderlands, ktorej hodnotenie však nebolo vysoké.

Príbeh hry začína v notoricky známej púšti a dá sa preto očakávať, že hráči dostanú presne to, na čo čakali. Konieckoncov svedčia o tom aj recenzie, ktoré sa pohybujú okolo ôsmich bodov.

Spelunky 2

Platformy: PC a PlayStation 4
Dátum vydania – 15. resp. 28. september 2020

Dlho očakávané pokračovanie indie rogue like titulu z roku 2008 si najskôr užijú hráči na konzolách, resp. tej od Sony, ale koncom mesiaca sa hra dostane aj na Steam.

Jednotka vyšla ešte v roku 2008, takže si vieme predstaviť tú radosť v očiach všetkých fanúšikov. Prvý diel priniesol pre hráčov skutočnú výzvu, ba dokonca viacerí hovorili o tom, že je tak náročná, že sa ani nedá dohrať.

Dvojka by nemala za očakávaniami zaostať. Vývojári opäť sľubujú pohyb skrz komplexné úrovne, vysokú mieru znovuhrateľnosti pri nekonečnom hone za pokladmi. K tomu treba počítať s príjemnou grafickou štylizáciou, vylepšenou fyzikou a väčším počtom NPC postáv či so svetom obsahujúcim viacvrstvové úrovne.

Vaši obľúbení streameri sa tak poriadne zapotia a určite aj ponadávajú. Čo tak si to vyskúšať s nimi?

Mafia: Definitive Edition

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4 a Google Stadia
Dátum vydania: 25. september 2020

Hra, ktorá prepísala históriu českých videohier. Hra, ktorú hral každý hráč z Česka a Slovenska, teda pokiaľ nežil v jaskyni. Hra, ktorej niektoré hlášky zľudoveli a pamätáme si ich dodnes. A to od jej vydania uplynulo už 18 rokov.

Teraz však prišiel čas vrátiť Mafiu späť a zasvätiť do jej sveta aj nováčikov. V závere septembra sa totiž môžeme tešiť na jej oficiálny remake. Najlepšie na tom už teraz je, že vývojári, ktorí na ňom pracovali, presne na vyššie spomenuté veci pamätali.

Ponúknu tak titul, ktorý má potenciál osloviť aj nových hráčov, ale zároveň pamätajú na všetkých verných fanúšikov, a to najmä na nás. Hra totiž bude mať aj český dabing, ba čo viac, predstavia sa v ňom, vo väčšine prípadov, starí známi dabéri.

Pppparáda, tak jjjedeme Tttome!

Vyššie spomenuté hry sú však len zlomkom toho, čo nás tento mesiac čaká. Budeme radi, ak nám do komentárov napíšete, na čo ste sa tento mesiac tešili alebo budete tešíť vy. Môžeme sa tak inšpirovať navzájom.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Pozrite sa, ako môžete na Android smartfóne vytvoriť Wi-Fi Hotspot sieť a zdieľať internet 1. decembra 2020
  Nefunkčné internetové pripojenie môže v mnohých prípadoch spraviť vcelku veľké problémy obzvlášť keď ho potrebujete za účelom práce. Ako je možné však vyriešiť tento problém, ak vám nefunguje pevný internet? Alternatívnym riešením je využitie mobilného internetu a funkcie Hotspot, ktorá umožňuje zdieľanie internetu zo smartfónu do ďalších zariadení. Čo je to Wi-Fi Hotpost? Funkcia Wi-Fi Hotsport umožňuje […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, čo by ste mali vedieť o projekte „Latte“, ktorý má priniesť Android aplikácie na Windows 10 1. decembra 2020
  Nová iniciatíva spoločnosti Microsoft s kódovým označením Project Latte by mala zabezpečiť prísun nových aplikácií do obchodu Windows Store. Malo by konkrétne ísť o Android aplikácie, ktoré bude možné pomocou špeciálneho nástroja na prepis inštalačných .APK balíkov prepísať do podoby vhodnej pre Windows 10 zariadenia. Do tohto projektu aktuálne nie je nijakým spôsobom zakomponovaná spoločnosť […]
  Martin Borko
 • Posledná akcia Donalda Trumpa? Spoločnosť SMIC by mohla byť zaradená na sankčný zoznam 1. decembra 2020
  Vyzerá to tak, že odchádzajúci prezident USA, Donald Trump, posledné dni svojho administrovania využije na to, aby ešte zabojoval proti Číne. Na sankčnom zozname má pribudnúť niekoľko ďalších spoločností Publikované správy portálom Reuters.com hovoria, že Ministerstvo obrany Spojených štátov amerických má pridať na čiernu listinu ďalšie čínske spoločnosti, ktoré sú údajne napojené na čínsku vládu […]
  Martin Borko
 • Čo presne sú čierne diery a ako vznikajú? 1. decembra 2020
  Čierne diery sú astronomické objekty, z ktorých vďaka ich gravitačnej sile nedokáže uniknúť nič. „Povrch“ čiernej diery je tvorený horizontom udalostí. Je to hranica, za ktorou rýchlosť, ktorú potrebujete na únik, prevyšuje rýchlosť svetla, píše portál americkej NASA. Rýchlosť svetla je kozmickým limitom a nič nedokáže cestovať rýchlejšie. Vedci doposiaľ pozorovali dva špecifické druhy čiernych […]
  Richard Zliechovský
 • Zistite v priebehu pár sekúnd, ktoré aplikácie vo vašom Androide môžu pristupovať k citlivým údajom 30. novembra 2020
  Súkromie a bezpečnosť je čoraz viac frekventovanejšou témou. Dôvodom je, že dnes už nie sú tak „hodnotnými peniaze“, ale informácie. Na ich základe totiž dokážete generovať peniaze opakovane. Prípadne, zozbierané údaje môžu byť použité za iným účelom. Pár dní dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali identifikácií aplikácií v reálnom čase, ktoré […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Google Stadia
Pre Google Stadia je vo vývoji viac ako 400 hier