September 2020 a hry, na ktoré sa v ňom tešíme – TOP 5ka

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Hry, na ktoré sa tešíme - TOP 5ka
Zdroj: Spawn.sk

Každý mesiac vychádza na rôznych platformách množstvo hier, pričom zorientovať sa v nich môže byť niekedy zložité. Rozhodli sme sa preto prinášať vám výber tých, na ktoré sa oplatí zamerať. Môže ísť pritom o tituly celosvetovo očakávané, ale aj také, o ktoré by ste možno len tak nezakopli. Preto tu je TOP 5ka a hry na ktoré sa v ňom tešíme pre September 2020.

Ani september núdzou na hry netrpí. Ide totiž o predposledný mesiac pre takzvane starú generáciu konzol. Vývojári preto nenechávajú nič na náhodu a prinášajú jeden skvelý titul za druhým.

Marvel´s Avengers

Platformy: PC, Xbox One a PlayStation 4 (Neskôr aj Xbox Series X a PlayStation 5)
Dátum vydania: 4. september 2020

Už vyše týždňa je k dispozícii hra od Square Enix, ktorej sa podarilo spojiť viacero superhrdinov známych z Marvel Cinematic Universe. Hlavnou postavou je však paradoxne niekto úplne iný, a to, nie pre všetkých, známa Kamala Khanová, ktorá k svojim schopnostiam prišla len nedávno. Dáva tak dokopy rozpadnutý tým Avengerov, ktorých vinia z tragických udalostí v San Franciscu.

Vývojári priniesli hru, s ktorou sa chceli zamerať najmä na online hranie, do ktorého chcú pravidelne pridávať nový obsah. Prvé recenzie však paradoxne hovorili o lepšej príbehovej časti, ale za vyskúšanie to predsa len stojí, nakoľko hra je ešte len na svojom začiatku.

Našu recenziu na Marvel’s Avengers si však môžete prečítať tiež 🙂

The Sims 4: Star Wars: Journey to Batuu

Platformy: PC, Xbox One a PlayStation 4
Dátum vydania: 8. september 2020

Povinná jazda pre všetkých verných fanúšikov Star Wars. EA spája dve veľké značky, a to Star Wars a The Sims a spracovala ich do veľkého rozšírenia pre hru, ktorú hrajú milióny hráčov po celom svete.

Rozšírenie bude inšpirované galaxiou Edge, ktorá je súčasťou Disneylandu a Disney Worldu. Trailer, ktorého sme sa dočkali počas tohtoročného gamescomu, okrem iného predstavil postavy ako Vi Moradi či Oga´s Cantina, ale objavia sa v ňom aj známe tváre.

Hráči sa v rozšírení môžu zdokonaľovať v používaní svetelného meča, spriateliť sa s droidom či vybrať si medzi odporom, Prvým rádom alebo budú len takí zlodeji. Čím viac toho budú hráči robiť, tým bližšie sa stretnú s postavami ako Rey, alebo Kylo Ren. Tak čo, vydáte sa so svojimi simíkmi na cestu do praďalekých galaxií?

Borderlands 3

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4 a Google Stadia
Dátum vydania: 13. september 2020

Viac než sedemročné čakanie na pokračovanie tejto pomerne úspešnej hernej série sa už dnes skončilo. Práve v roku 2013 spatril svetlo sveta druhý diel, ktorých v srdciach hráčov milujúcich tzv. looter shootery zanechal nezmazateľnú stopu.

Tí sa preto okamžite dožadovali ďalšej hry, ktorá svetlo sveta uzrela už dnes. Samozrejme ak nepočítame The Pre-Sequel a adventúrnu sériu Tales from the Borderlands, ktorej hodnotenie však nebolo vysoké.

Príbeh hry začína v notoricky známej púšti a dá sa preto očakávať, že hráči dostanú presne to, na čo čakali. Konieckoncov svedčia o tom aj recenzie, ktoré sa pohybujú okolo ôsmich bodov.

Spelunky 2

Platformy: PC a PlayStation 4
Dátum vydania – 15. resp. 28. september 2020

Dlho očakávané pokračovanie indie rogue like titulu z roku 2008 si najskôr užijú hráči na konzolách, resp. tej od Sony, ale koncom mesiaca sa hra dostane aj na Steam.

Jednotka vyšla ešte v roku 2008, takže si vieme predstaviť tú radosť v očiach všetkých fanúšikov. Prvý diel priniesol pre hráčov skutočnú výzvu, ba dokonca viacerí hovorili o tom, že je tak náročná, že sa ani nedá dohrať.

Dvojka by nemala za očakávaniami zaostať. Vývojári opäť sľubujú pohyb skrz komplexné úrovne, vysokú mieru znovuhrateľnosti pri nekonečnom hone za pokladmi. K tomu treba počítať s príjemnou grafickou štylizáciou, vylepšenou fyzikou a väčším počtom NPC postáv či so svetom obsahujúcim viacvrstvové úrovne.

Vaši obľúbení streameri sa tak poriadne zapotia a určite aj ponadávajú. Čo tak si to vyskúšať s nimi?

Mafia: Definitive Edition

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4 a Google Stadia
Dátum vydania: 25. september 2020

Hra, ktorá prepísala históriu českých videohier. Hra, ktorú hral každý hráč z Česka a Slovenska, teda pokiaľ nežil v jaskyni. Hra, ktorej niektoré hlášky zľudoveli a pamätáme si ich dodnes. A to od jej vydania uplynulo už 18 rokov.

Teraz však prišiel čas vrátiť Mafiu späť a zasvätiť do jej sveta aj nováčikov. V závere septembra sa totiž môžeme tešiť na jej oficiálny remake. Najlepšie na tom už teraz je, že vývojári, ktorí na ňom pracovali, presne na vyššie spomenuté veci pamätali.

Ponúknu tak titul, ktorý má potenciál osloviť aj nových hráčov, ale zároveň pamätajú na všetkých verných fanúšikov, a to najmä na nás. Hra totiž bude mať aj český dabing, ba čo viac, predstavia sa v ňom, vo väčšine prípadov, starí známi dabéri.

Pppparáda, tak jjjedeme Tttome!

Vyššie spomenuté hry sú však len zlomkom toho, čo nás tento mesiac čaká. Budeme radi, ak nám do komentárov napíšete, na čo ste sa tento mesiac tešili alebo budete tešíť vy. Môžeme sa tak inšpirovať navzájom.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Xiaomi Haylou Solar LS05 – inteligentné hodinky s 30 dňovou výdržou a cenovkou, aká tu ešte nikdy nebola! 19. septembra 2020
  Spoločnosť Xiaomi ešte začiatkom tohto leta uviedla na trh nové inteligentné hodiny s označením Haylou Solar LS05, ktoré sa stali doslova trhákom od spustenia ich predaja. Počas leta sme našim čitateľom hodinky dokonca bližšie priblížili v rozsiahlej recenzii, pričom tentokrát vám ich dávame do pozornosti opäť a to z jedného naozaj vážneho dôvodu – ich […]
  Tomáš Sedláček
 • Budeme raz žiť aj mimo našej domácej planéty? Tím vedcov z Texasu navrhol model vesmírnej stanice budúcnosti 19. septembra 2020
  Existujú dva hlavné postupy, podľa ktorých by mohlo ľudstvo postupovať, čo sa týka kolonizácie vesmíru. Ten prvý sa spomína oveľa častejšie a hovorí o kolonizovaní iných mimozemských telies, ako napríklad Mesiaca, či Marsu. Alternatívou je postavenie si vlastných ubytovacích modelov. Tie by sa mohli nachádzať kdekoľvek v sústave, alebo by mohli mať akúkoľvek veľkosť a iné charakteristiky, […]
  Richard Zliechovský
 • Takto vyzerá víkendová nádielka platených Android aplikácií a hier, ktoré z Google Play stiahnete zadarmo! 19. septembra 2020
  Víkend máme v plnom prúde a spolu s ním vám prinášame víkendovú nádielku platených Android aplikácií a hier, ktoré môžete stiahnuť po obmedzený čas zadarmo. Na zozname nižšie nájdete celkovo 8 aplikácií, z ktorých vám dávame do pozornosti Crypt-It – Encrypt, Share, Decrypt. Ide o aplikáciu, pomocou ktorej si môžete zaheslovať dáta v mobile. Zároveň […]
  Martin Borko
 • Amazfit Band 5 je predstavený. Ide o dvojičku Mi Band 5 náramku s funkciami, ktoré staršiemu súrodencovi chýbajú 19. septembra 2020
  Globálne predstavenie náramku Mi Band 5 bolo pre mnohých z nás sklamaním. Dôvodom je, že náramok postrádal viacero funkcionalít v porovnaní s jeho čínskou verziou. Neskôr sa objavili správy, že by mohol byť neskôr predstavený nový Amazfit Band náramok, ktorý by dostal chýbajúce funkcie. Tak sa aj stalo. Amazfit Band 5:  vylepšený Mi Band 5 náramok Portál xiaomiadictos.com […]
  Martin Borko
 • Nová nádej pre Huawei? AMD dostalo od USA licenciu, je tam však ešte jedno „ALE“ 19. septembra 2020
  Huawei smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia na svete. Ich budúcnosť je však v súčasnosti na vážkach. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré obmedzili dostupnosť jednotlivých komponentov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že spoločnosti vyrábajúce jednotlivé komponenty, napríklad procesory, americkými technológiami, ich nemôžu predávať čínskemu gigantovi. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Hráčov zaujíma: Staré hry
Hráčov zaujíma: Môžem si stiahnuť hru, ktorá sa už nikde nedá kúpiť?