SEGA začala raziť politiku jednoduchosti

Odoberaj novinky cez  Google News
Spoločnosť Sega
Zdroj: sega.com

Režisér Yakuza série, Toshihiro Nagoshi, má odstúpiť z funkcie hlavného kreatívneho riaditeľa spoločnosti SEGA, aby sa v zápätí stal kreatívny riaditeľom. Nagoshi pracoval ako výkonný riaditeľ v hre Yakuza: Like a Dragon. Je kľúčovou súčasťou značky Yakuza od jej založenia v roku 2005. V spoločnosti SEGA dokonca pracuje od arkádových časov v polovici 90. rokov.

Nová úloha Nagoshiho, ktorá oficiálne začne až od 1. apríla už bola odhalená a oznámená. Spoločnosť tiež potvrdila, že v budúcom roku plánuje urobiť ďalšie rozsiahle zmeny. Manažérska a organizačná zmena v spoločnosti SEGA potvrdzuje, že vydavateľ podniká fúzie rozdeleného a absorpčného typu s cieľom „transformovať svoju obchodnú štruktúru tak, aby sa prispôsobila externému prostrediu“.

Reštrukturalizácia umožní spoločnosti SEGA „integrovať podnikové funkcie a administratívne operácie“ a „urýchliť globálny obchod“. Stručne povedané, spoločnosť sa snaží o zefektívnenie svojej organizačnej štruktúry, ktorá by umožnila rýchlejšie rozhodovanie a lepšiu komunikáciu medzi oddeleniami.

Toshihiro Nagoshi bude zaujímavým kreatívnym riaditeľom; má širší rozhľad a je to pomerne kontroverzná postava. Jeho komentáre často vyznejú dosť namyslene. Bude zaujímavé sledovať, kam spoločnosť zavedie. V nedávnej dobe sa šíria šumy, že ďalší producent série Yakuza sa chce zapojiť do úplne inej hry. Informácie priniesol portál VG247.