Šéf PlayStation aj o tom, prečo stiahol Cyberpunk 2077 z PS Store

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: wallpapersden.com

Portál Axios včera prišiel so zaujímavým rozhovorom so šéfom Sony Interactive Entertainment, Jimom Ryanom. Prečo ste stiahli titul Cyberpunk 2077 z PS Store? Áno, aj takáto otázka padla a dokonca na ňu Ryan aj odpovedal.

Stiahnutie spomínaného titulu z ich obchodu možno považovať za bezprecedentný krok, ku ktorému sa uchýlili ako jediní. „Bolo to pre nás veľmi ťažké rozhodovanie, nakoniec sme však museli robiť veci v prospech záujmov komunity PlayStation. Nemohli sme jednoducho vedome ponúkať hráčom hru, s ktorou by mali zlé zážitky,“ uviedol Jim Ryan. Aktuálne podľa neho prebiehajú rokovania o opätovnom zaradení hry do ponuky. Kedy sa tak stane však nespresnil.

Došlo aj na bilancovanie

Verte alebo nie, PlayStation 5 je už na trhu sedem mesiacov, a preto v rámci predmetného rozhovoru došlo aj na ľahké bilancovanie. Sony ku koncu marca predala takmer 8 miliónov kusov konzol a toto číslo mohlo byť ešte vyššie nebyť krízy vo výrobe čipov. Na nedostatku sa snažia zarobiť priekupníci, ktorí PS5 predávajú značne drahšie než originál.

V spoločnosti sú si toho vedomí a robia podľa Ryanových slov všetko pre to, aby sa to zmenilo. Napomôcť by tomu mohol aj PlayStation Direct. Ten by však do Európy mal doraziť až v marci 2022. Hráči by si potom konzoly mohli kupovať priamo od Sony.

Reč okrem toho padla aj na samotné tituly. Je vidieť, že v PlayStatione sa poučili a v podstate od začiatku hráčom chrlí aj exkluzivity. Spomeňme Spider-Mana, či nedávny Returnal poprípade nový Ratchet & Clank, ktorého recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze.

Miernejšie slová o spätnej kompatibilite

„Nedávno som bol na akcii venovanej sérii Gran Turismo, kde boli diely pre PS1, PS2, PS3 i PS4 a zvlášť hry pre jednotku a dvojku vyzerali skutočne zastaralo. Prečo by to dnes niekto hral?,“ uviedol Ryan v rozhovore pre časopis Time ešte v roku 2017. Dnes už svoje slová mierni.

„Chcel som poukázať na to, ako skvelo vyzerá grafika PS4 a ako sa séria vyvinula. Veľmi mi to nevyšlo. Rozhodne som nechcel byť neúctivý,“ povedal Ryan v najnovšom rozhovore. Len pre pripomenutie, na rozdiel od Xbox Series X a S, na ktorých spustíte hry zo všetkých predchádzajúcich generácií, PS5 podporuje len hry z PlayStation 4.

Mobilné hry

Na záver prišla reč aj na tému mobilných hier. Aj my sme vás ešte v apríli informovali o tom, že Sony hľadá nového šéfa divízie PlayStation Mobile, ktorý by adaptoval najznámejšie hry z PlayStationu na mobilné telefóny. Ryan na túto tému uviedol, že „prvé výsledky uvidíme skôr, než čakáme“. V hre je vraj niekoľko modelov, ako známe značky dostať z konzol do mobilov.

Chýba vám Cyberpunk 2077 v PS Store? Čo si myslíte o smerovaní Sony, resp. PlayStationu? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch na sociálnej sieti.