Šéf Activision, Bobby Kotick, stratil podporu niekoľkých investorov

Odoberaj novinky cez  Google News
Šéf Activision Bobby Kotick
Zdroj: Getty Images

Spoločnosť Activision Blizzard predložila na stôl nový kontrakt, ktorý síce bol schválený, ale Bobby Kotick, súčasný šéf, to nebude mať jednoduché. Táto nová zmluva prišla po tom, čo niekoľkí investori vzniesli otázky hlavne o platobných podmienkach šéfa Activision. Ten zatiaľ ostáva vo funkcii, no podpora investorov už nie je stopercentná. Bobby Kotick bude šéfom Activision minimálne do roku 2023, potom sa môže stať čokoľvek.

Posledných niekoľko týždňov boli medzi investormi spoločnosti Activision Blizzard mnohé rozpory a neboli zajedno. Tieto spory nakoniec vústili do hlasovania, či ponúknuť alebo neponúknuť novú zmluvu súčasného šéfovi Kotickovi. Pôvodne sa malo hlasovať 14. júna, no investori potrebovali čas na preštudovanie zmluvy a prípadné úpravy. Tento odklad mal za následok aj to, že Bobby Kotick ostáva vo funkcii a novú zmluvu prijal. Napriek tomu, že niekoľkým investorom sa to nepáči.

Pre predstavu, Bobby Kotick mal podporu iba 54%, teda niečo málo cez polovicu investorov hlasovala o zotrvaní Koticka vo funkcii. Zvyšných 46% investorov nie je s ním, alebo so zmluvou spokojných. Nová zmluva vynesie šéfovi Activision 155 miliónov dolárov a to je zároveň aj najspornejší bod celej zmluvy. Práve táto veľká suma sa nepáči spomínaným 46% investorov. Taktiež dodávajú, že Bobby Kotick si nezaslúži novú zmluvu, pretože pod jeho vedením Activision Blizzard nedokázal vyriešiť niektoré problémy z posledných rokov.

Taktiež sa im nepáči, že zmluva nedovoľuje siahnuť mu na plat v prípade, že nebude viesť firmu podľa očakávaní. Agentúra Reuters poukázala na to, že iné spoločnosti, ktoré o platoch šéfov hlasujú podobne, sa zriedka uspokoja s tak malou väčšinou. Zvyčajne sa snažia upraviť podmienky tak, aby za novú zmluvu hlasoval väčší počet investorov. Uvidíme aká bude situácia v roku 2023, keď táto nová zmluva skončí.