Seagate predstavuje prvý dodatočný SSD disk pre PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
SSD disk Seagate pre PlayStation 5
Zdroj: Seagate, PlayStation, spawn.sk

Konzola PlayStation 5 sa teší veľkej obľube hráčov. Avšak tak ako pri každej hernej konzole, aj tu sa časom môže vyskytnúť problém s úložným priestorom, ktorého proste nemusí byť dostatok. Konzola síce ponúka necelý 1TB pre vaše hry, ale veľmi ľahko sa môže stať, že ani to nebude stačiť. Najmä hráčom, ktorý si zvyknú väčšinu hier kupovať digitálne a nechávajú si nainštalované skoro všetky. Segate teraz prechádza s riešením – predstavuje dodatočný SSD disk pre konzolu PlayStation 5.

Ak ste si chceli úložný priestor vo svojej konzole PlayStation 5 rozšíriť v minulosti, v podstate ste toho nemali na výber veľa. Reálne ste nemali na výber vlastne nič. Až do dnes. Seagate predstavuje SSD disky Seagate Firecuda 530, ktorý ako prvý disk splnil všetky požiadavky, stanovené spoločnosťou Sony. To znamená, že aj napriek rôznym variantom sa SSD disk pohodlne zmestí do úzkeho priestoru, kam v PlayStation 5 patrí a navýši úložisko a ďalších 500GB, 1TB, 2TB alebo až 4TB. Ak vezmeme do úvahy, že úložisko v PS5 ponúka len 667GB, ide o naozaj výrazné rozšírenie.

Cena aj dvakrát tak vysoká, než cena PS5

Spoločnosť Seagate sa tiež pochválila rýchlosťami tohto nového SSD disku. Je vraj dvakrát taký rýchly, ako predchodca a dokáže prenášať dáta rýchlosťou 7,300 MB/s. Vo všeobecnosti by ste podľa výrobcu mali byť schopní vymazať a nanovo prepísať až 70% kapacity disku každý deň po dobu 5 rokov bez straty výkonu. To je skvelá správa najmä v prípade, že často inštalujete nové a mažete staré hry.

Disk Firecuda 530 od spoločnosti Seagate má vyjsť už v auguste, takže naň nebudete musieť dlho čakať. Na druhej strane sa treba pripraviť na vyššiu cenu. Najnižší variant, teda 500GB SSD disk bude stáť 140 dolárov. Najvyššia variant, teda SSD disk s kapacitou 4TB presiahne sumu 950 dolárov, čo je dvakrát toľko čo ste zaplatili za vašu konzolu PlayStation 5. Za zmienku tiež stojí, že aj keď dodatočný SSD bude dostupný na zakúpenie, Sony ešte musí vydať aktualizáciu systému, ktorý ho umožní správne nainštalovať a rozpoznať. Už čoskoro by mali vydať beta testovanie tejto funkcie.