Scenárista Smrtonosnej pasce sa postará aj o seriál Assassin’s Creed

Odoberaj novinky cez  Google News
Assassin’s Creed Syndicate
Zdroj: Ubisoft

Netflix sa pre svoj pripravovaný seriál Assassin’s Creed rozhodol vziať do tímu ľudí, ktorí sa naozaj vyznajú. Tentoraz sa do produkcie zapojil scenárista Jeb Stuart. Ten je známy najmä vďaka svojmu scenáru k filmu Die Hard (Smrtonosná pasca), v ktorom si zahral Bruce Willis a doteraz sa považuje za skvelý vianočný film, aj keď o Vianoce v ňom v podstate nejde. O správe informuje magazín Variety.

Vráťme sa ale späť k seriálu Assassin’s Creed. Netflix oznámil seriál ešte minulý október, vrámci spolupráce s Ubisoftom. Cieľom tejto spolupráce je, samozrejme, spracovanie herných príbehov do seriálovej alebo filmovej podoby. Netflix je prirodzená voľba, keďže s tým už má bohatú skúsenosť. Hovoríme nepochybne o Zaklínačovi v seriálovej podobe, o ktorú sa postaral taktiež Netflix a ktorá si získala obrovskú základňu fanúšikov. Nehovoriac o tom, že nový seriál prilákal ďalších hráčov aj k hre. Dá sa predpokladať, že v niečo podobné dúfa aj Ubisoft.

Stuart má históriu aj so streamovacou službou Netflix. Spolupracoval na novom seriáli Vikings: Valhalla, čo je pokračovanie seriálu Vikings z produkcie History Channel. Ešte pred seriálom Assassin’s Creed to Ubisoft skúsil aj s filmom, v ktorom si hlavnú rolu zahral Michael Fassbender a Marion Cotillard. Rozpočet mal stanovený na 125 miliónov dolárov a získať dokázal 240, takže v pluse rozhodne je. To ale nič nemení na veci, že filmy podľa hier stále nedosahujú takých kvalít, ako by sme očakávali. Príkladom môže byť aj nedávno vydaný film Monster Hunter.

Seriál Assassin’s Creed je iba jeden z mnohých, ktoré sa natáčajú podľa hier. V poslednom čase sa s nimi roztrhlo vrece a v príprave (alebo už aj vydané) sú ďalšie. Napríklad seriál z prostredia hry Dota 2, anime seriál Far Cry alebo Splinter Cell. Ubisoft navyše pripravuje aj filmové spracovanie hry The Division.