Saints Row dostane budúci rok kompletný reboot

Odoberaj novinky cez  Google News
Reboot hry Saints Row
Zdroj: ONL

Štúdio Volition to oznámilo počas živého predstavenia Opening Night Live, ktoré oficiálne otvára tohtoročný Gamescom. Kompletný reboot znamená, že nepôjde o pokračovanie, no zároveň ani o remake či remaster starých dielov. Jednoducho dostaneme novú hru Saints Row a zdá sa, že to bude aj celý jej názov.

Hra má namierené na platformy PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a PC. Dátum vydania je stanovený na 25. februára 2022. Hráčov, ktorí si radi pridávajú hry do zbierky na svojom Steam účte však pravdepodobne nepotešíme. Zatiaľ to vyzerá tak, že reboot Saints Row bude na platforme PC dostupný výhradne cez Epic Store.

Na prezentácii sme mali možnosť vidieť zatiaľ iba animovaný CG trailer, ktorý neukázal detailné zábery z hrania. Dozvedeli sme sa však o novom gangu, ktorý bude v tejto hre hrať veľkú rolu. Vyzerá to tiež tak, že hra sa postaví viac “nohami na zem” a nepôjde len o bezduché ničenie okolitého sveta. Séria dostane pravdepodobne aj trochu serióznosti, no je otázne ako na to zareagujú fanúšikovia. Tí milujú Saints Row hlavne kvôli tomu, že je šialený. Nie nadarmo sa séria označuje ako šialený brať Grand Theft Auto.

Hra sa bude odohrávať v novom meste – Santo Ileso. Video nám napovedá aj o príbehu. Hlavní “hrdinovia” v traileri,The Boss, Nina, Kevin a Eli sa rozhodli založiť si kriminálne impérium. Vyzerá to tak, že počas hry bude vašou úlohou, okrem iného, budovať toto impérium. Mesto, v ktorom sa hra Saints Row reboot bude odohrávať je zatiaľ najväčšie, aké kedy štúdio Volition vytvorilo. Vašim cieľom budú nepriateľské gangy, ktoré musia byť zničené.