Rust nakoniec príde na konzoly neskôr, než sa očakávalo

Odoberaj novinky cez  Google News
Rust na konzolách
Zdroj: steampowered.com

Počas tohto roku sme sa nepochybne občas cítili ako v nejakej hre o prežitie. Podobnou hrou je aj Rust, kde je účelom hry jednoducho prežiť. Mnoho hráčov sa tešilo, že si tento rok zahrajú túto populárnu survival hru aj na konzolách. Aspoň taký bol plán vývojárov. Bohužiaľ, do cesty vošlo niekoľko prekážok a Rust príde na konzoly neskôr.

Pôvodný plán bol vydať hru Rust na PlayStation 4 a Xbox One niekedy v roku 2020. Oznámili to vývojári ešte v novembri 2019. Vývojári, ktorí mali tento port na konzoly na starosti však priznali, že čelia problémom. Dôvodom, prečo boli posledné mesiace o tomto porte na konzoly ticho je jednoduchý – nemali žiadne novinky, s ktorými by sa mohli podeliť. Až do dnes.

“Už je to nejaká doba, čo sme vám priniesli nejaké novinky,” začína svoju správu štúdio Double Eleven na svojom blogu. “Keďže sa nám rok 2020 blíži ku koncu, radi by sme ubezpečili všetkých hráčov, že Rust na konzoly naozaj príde. Iba neskôr, než sa pôvodne plánovalo. Mrzí nás, že sme vám nemohli priniesť našu hru na konzoly v tomto roku, ako sme pôvodne plánovali.”

Problémom má byť podľa vývojára práca z domu. Mnohé herné štúdia tak momentálne fungujú. Niektorým to ide lepšie, niektorým zas nie. Do tej druhej skupiny patrí aj Double Eleven, keďže sa plne neprispôsobili novému režimu a tam vznikol problém. Aj keď nám neposkytli žiadny bližší dátum vydania, nové informácie o Rust-e na konzoly môžeme očakávať pravdepodobne začiatkom budúceho roka.