Rozšírenie Path of Exile: Expedition si už na PC môžete zahrať, na konzoly príde neskôr

Odoberaj novinky cez  Google News
Rozšírenie Path of Exile: Expedition
Zdroj: Grinding Gear Games

Populárna RPG hra Path of Exile dostala ďalšie obsahové rozšírenie, ktoré si navyše môžete zahrať už v tomto momente. Zatiaľ však iba na platforme PC. Konzolové verzie prídu o čosi neskôr. Path of Exile: Expedition, ako sa nové rozšírenie volá, prináša do hry nový obsah a množstvo vylepšení. Je to ďalší dôvod prečo hru vyskúšať, ak ste tak doteraz neurobili. Navyše, hra aj rozšírenie je úplne zadarmo.

Vývojári sa v oficiálnom blogu pochválili aj najväčšími zmenami a novinkami, ktoré so sebou Path of Exile: Expedition prináša. Môžete sa tešiť na novú Expedition Challenge League, štyroch nových NPC obchodníkov, 19 nových zručností, rôzne vylepšenia a opravy hry, flask system rework a nové typy predmetov. Spolu s týmito zmenami prichádzajú aj zmeny pre mód Royale, ktorý bol do hry pôvodne pridaný ako žart na prvý apríl. Hráčom sa však zapáčil a tak si našiel cestu späť do hry a stal sa jej pravidelnou súčasťou.

Vrámci zmien sa fanúšikovia tohto módu môžu tešiť na spectator mód, rebríček najlepších hráčov, vylepšený terén, vylepšené užívateľke prostredie a omnoho viac. Tento mód bude po novom dostupný opäť cez víkend a zahrať si ho budete môcť opakovane každý víkend, až kým neskončí nová liga Expedition League. Rozšírenie Path of Exile: Expedition je na PC dostupné už teraz, na konzoly príde o pár dní – 28. júla.

Vývojári nám tak dávajú možnosť zotrvať pri hre o čosi dlhšie a vyplniť čas, kým čakáme na pokračovanie Path of Exile 2. Hra bola oznámená ešte v roku 2019 a odvtedy na nej štúdio Grinding Gear Games usilovne pracuje. Zatiaľ nie je známy presný dátum vydania no vývojári by chceli vydať hru niekedy v roku 2022. Tento rok ju teda určite očakávať nemusíme.