Rockstar údajne pracuje na remastri troch hier GTA

Odoberaj novinky cez  Google News
Hry GTA možno dostanú remaster
Zdroj: polygon.com

Nové špekulácie, ktoré vyplávali na povrch naznačujú, že Rockstar Games by mohol pracovať na remastri troch hier GTA. Na informácie o tom, na čom práve Rockstar pracuje, hráči čakajú od vydania Red Dead Redemption 2. To bolo ešte v roku 2018. Pravidelne sa vynárajú nové a nové skutočnosti, no ani jedna z nich zatiaľ nebola potvrdená samotným štúdiom.

Nádej zomiera posledná

Tak, ako každú štúdiom nepotvrdenú správu, aj túto musíte brať s rezervou. Tak, ako je možné, že sa dočkáme remastrov troch hier GTA je možné aj to, že sa nedočkáme ničoho. Záleží len na tom, či to nakoniec Rockstar potvrdí, alebo nie. Ak vám ale nepotvrdené informácie nevadia a radi sa necháte zlákať do vôd dohadov, čítajte ďalej. Ide o informácie, ktoré sa objavili na stránke GTA Forums, pričom boli následne prevzaté zahraničným portálom GTA Base. Ten ich podrobne rozoberá.

Istí užívatelia, ktorí už majú na konte niekoľko potvrdených únikov, už nejaký čas hovoria o novinke, ktorú by Rockstar mal ohlásiť počas nasledujúcich 90 dní. Podľa všetkého by malo ísť o remaster troch GTA hier, konkrétne GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas. Áno, ak sa tieto informácie potvrdia, legendárnu hru San Andreas by sme si mohli zahrať v novom kabáte.

Tri legendárne hry, tri možné remastre

Ak by vám príspevky nestačili, admin GTA Forums neskôr na svoj Twitter pridal vlastnoručne vyrobené Shark karty, ktoré poznáte z GTA 5. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by na nich neboli uverejnené tieto čísla: 2001200220042013. Ak sa na ne pozrieme bližšie zistíme, že v skutočnosti ide o roky. Presne o tie roky, v ktorých vyšli hry GTA 3 (2001), Vice City (2002), San Andreas (2004) a GTA 5 (2013). Niektorí sa nazdávajú, že toto je ďalší náznak toho, že sa nám niekto niečo snaží povedať.

Aj keď sa tieto informácie nakoniec nemusia potvrdiť, Rockstar už niekoľkokrát prejavil záujem a priniesol staré hry Grand Theft Auto, napríklad na konzolu PS4, alebo na mobily. Nemali by sme ich teda hneď zavrhnúť. Nehovoriac o tom, aké nadšenie by prípadne oznámenie remastru spôsobilo. Nepochybne by v prípade Rockstaru išlo o ďalší zásah do čierneho a nepochybne by sa im náklady na vývoj vrátili niekoľkonásobne.