Rockstar stiahol zo Steamu všetky hry. Potom vrátil aj tie, ktoré tam už dlhšie neboli

Odoberaj novinky cez  Google News
Rockstar Games
Zdroj: rockstargames.com

Spoločnosť Rockstar Games včera musela riešiť pomerne veľké nepríjemnosti. Zo zatiaľ neznámych dôvodov im totiž z platformy Steam zmizli všetky ich hry. Rýchlo však došlo k náprave, ktorá pre zmenu do obchodu priniesla aj hry, ktoré tam už niekoľko rokov neboli. Informuje o tom portál Eurogamer.

Vďaka chybe sa v ponuke objavili aj prvé dva diely GTA alebo pretekárska hra Midnight Club 2. Spomínané GTA nešli kúpiť, ale obľúbený Midnight Club sa k pár šťastlivcom predsa len dostalo. Tí dokonca neváhali a v diskusii pod profilom hry štúdiu za chybu poďakovali. Hra však z obchodu rýchlo zmizla.

Niet sa čomu diviť, spoločnosti Rockstar totiž už v roku 2018 vypršala licencia na oficiálny soundtrack. Takáto, na prvý pohľad nevinná chyba, však mohla a ešte stále môže viesť k mastnej pokute zo strany držiteľov autorských práv.

Keď už spomíname tohto amerického vývojára a vydavateľa hier, vráťme sa ku špekuláciám zo začiatku tohto roka. Nové špekulácie, ktoré vtedy vyplávali na povrch naznačovali, že Rockstar Games by mohol pracovať na remastri troch hier GTA. Na informácie o tom, na čom práve Rockstar pracuje, hráči čakajú od vydania Red Dead Redemption 2. To bolo ešte v roku 2018. Pravidelne sa vynárajú nové a nové skutočnosti, no ani jedna z nich zatiaľ nebola potvrdená samotným štúdiom.