Rockstar Games odkúpil známe štúdio, je z neho Rockstar Dundee

Odoberaj novinky cez  Google News
Rockstar Games
Zdroj: rockstargames.com

Iba pred malou chvíľou oznámila spoločnosť Rockstar Games akvizíciu herného štúdia Ruffian Games. To môžete poznať najmä vďaka hre Crackdown 3, ktorá však nemala taký úspech, ako by chcela mať. Zároveň s kúpou toto štúdio aj premenovala a z Ruffian Games sa stáva Rockstar Dundee. Informoval o tom portál PushSquare.

Už v minulom októbri však štúdio hľadalo nové posily pre hru od Rockstar Games, vtedy však ešte nepatrili pod túto značku. Akvizícia teda dáva celkový zmysel. Bohužiaľ, ak nepočítame štúdiá Rockstar North a Rockstar San Diego, ani jedno štúdio, ktoré Rockstar vlastní už nevytvára hry. Slúžia skôr ako podpora pre vývoj hier a rôzne aktualizácie do už existujúcich titulov.

Veľké nádeje na ďalší AAA titul si teda zatiaľ robiť nemusíme, až čas ukáže, čo Rockstar Dundee prinesie hráčom. V príspevku, ktorý bol zverejnený na sociálnej sieti Twitter môžete vidieť, ako vydával Rockstar hry v posledných rokoch. Celkom smutný pohľad. Na druhú stranu, každá hra stála za to.

Ak vás zaujíma, prečo sa Rockstar neponáhľa s vydaním nového GTA, prečítajte si tento článok, v ktorom sa tejto téme venujeme.