Rocket League zadarmo bude už čoskoro skutočnosťou

Odoberaj novinky cez  Google News
Rocket League
Zdroj: rocketleague.com

Od kedy oznámil vývojár Psyonix úzku spoluprácu s Epic Games a zároveň aj prechod hry na free-to-play model ubehlo už niekoľko týždňov. Hráčov však zaujímalo len to hlavné – kedy bude Rocket League konečne zadarmo. Odpoveď na túto otázku je dnešným dňom konečne známa.

Rocket League bude zadarmo už od budúceho týždňa – teda od 23. septembra. Čo sa tým zmení? V podstate všetko a zároveň nič. Hráči, ktorí majú hru na Steame budú môcť hrať tak, ako doteraz. Budú dostávať pravidelné aktualizácie a v podstate sa pre nich nič nemení.

Na druhú stranu hráči, ktorí budú chcieť získať túto auto-futbalovú hru zadarmo, tak budú musieť urobiť už len na Epic Games Store. V iných obchodoch už hra nebude dostupná. To však neznamená, že nebudete môcť hrať spolu s kamarátmi na inej platforme. Hra bude podporovať kompletný cross-play. To znamená, že v jednom tíme môže byť hráč na Steame, Xboxe a napríklad na Switchi.

Pre kompletný prehľad zmien a detailnejšie vysvetlenie, aké zmeny čaká Rocket League po prechode na free-to-play, si môžete prečítať na tomto odkaze, kde sme sa tejto téme venovali.