Rocket League prinesie špeciálny event v súvislosti s finále sezóny NFL

Odoberaj novinky cez  Google News
Rocket League
Zdroj: gadgetpage.in

V nedeľu 7. februára sa v Amerike zastaví čas. Bude sa totiž konať finálový zápas sezóny NFL (amerického futbalu), známy aj ako SuperBowl. Už tradične ide o športovú udalosť roka, na ktorú reagujú aj rôzne hry. Jednou z nich bude aj Rocket League, ktorá dokonca prinesie špeciálny event. Informuje o tom portál Gamespot.

Hra od vývojárov z Psyonix a Panic Button Games prinesie okrem zaujímavého módu aj rôzne ďalšie výzvy, ale najmä NFL Fan Pack. Všetko bude k dispozícii od utorka 2. februára do pondelka 8. februára.

Vráťme sa však späť k spomínanému módu. Ten ponesie názov Gridiron a klasické ihrisko premení na futbalový chrám. V móde hry Rocket League sa proti sebe postavia štyria hráči, ktorých cieľom bude jediné, doniesť loptu do brány súpera. Bude sa to diať tak ako v klasickom americkom futbale.

To znamená, že pozor si budete musieť dať na samotné ihrisko, keďže futbal sa hrá vo vymedzenom priestore. Samozrejmosťou bude aj fakt, že gól automaticky neznamená jeden bod. Lopta sa totiž bude „prichytávať“ o prednú časť vášho auta. Keď ju takýmto štýlom zanesiete do brány súpera, získate sedem bodov. Tri body získate ak loptu dostanete do brány prihrávkou, alebo iným spôsobom.

V móde Gridiron bude povolené aj skákanie, avšak dvojitý výskok bude znamenať, že lopta sa vám od auta odlepí. Fanúškiovia Rocket League a amerického futbalu sa tak majú na čo tešiť.