Rocket League predstavil, ako bude vyzerať na nových konzolách

Odoberaj novinky cez  Google News
Rocket League
Zdroj: rocketleague.com

Prví šťastlivci už majú novú generáciu konzol, či už od Microsoftu, alebo od Sony doma. Pomaly preto môžu skúšať aj prvé hry. Jednou z nich je aj Rocket League, ktorá sa stala ešte v septembri voľne dostupnou hrou.

Včera sa vývojári podelili prostredníctvom blogu so svetom s informáciou, ako bude hra na nových konzolách vyzerať. Hneď na úvod musíme skonštatovať, že viac radosti zrejme bude na strane fanúšikov Xboxu.

Xbox Series X

Táto konzola ponúkne pri hraní titulu od vývojárov z Psyonix dva režimy. Quality mód ponúkne natívne 4K rozlíšenie s HDR v 60 FPS. Ak hru budete hrať na obrazovke s 1080p, tak tá bude renderovaná zo 4K na 1080p rozlíšenie.

Performance mód ponúkne hru zo 70 % v 4K rozlíšení pri 120 FPS s HDR. Rovnako ako v prvom prípade aj tu platí, že pri obrazovke 1080p, bude hra renderovaná do 1080p rozlíšenia.

Xbox Series S

Menšia sestra ponúkne taktiež oba vyššie spomínané módy, ale s nižším rozlíšením. Quality mód hru zobrazí v 1080p rozlíšení a 60 FPS s HDR. Performance mód ponúkne rozlíšenie 1344×756, čo predstavuje 70 % z rozlíšenia 1080 a 120 FPS s HDR.

PlayStation 5

Konzola od Sony zatiaľ ponúkne 4K rozlíšenie s metódou „checkerboard“ pri 60 FPS s HDR. Iné módy, ako je tomu v prípade Xboxu oznámené neboli.

Na záver vám do pozornosti ponúkame tento náš článok, kde sme si o Rocket League povedali viac. Dozviete sa čo to vlastne je, čo mu predchádzalo a viacero ďalších zaujímavostí.