Rocket League je už free-to-play. Vydržali to servery?

Odoberaj novinky cez  Google News
Rocket League
Zdroj: rocketleague.com

Už je tomu niekoľko hodín, čo sa pomerne obľúbená hra Rocket League presunula zo Steamu na Epic Game Store. Presun do nového obchodu je najviac sprevádzaný aj zmenou hry ako takej. Stala sa z nej totiž voľne dostupná záležitosť, ktorú si zadarmo môžu zahrať všetci.

Prílev nových hráčov spolu so začiatkom novej sezóny však servery nezvládli. K dispozícii neboli tzv. kompetetívne zápasy či hranie online ako také. Všimol si to napr. aj web PC Gamer.

O problémoch informovali aj vývojári aj prostredníctvom oficiálneho twitter účtu hry. V týchto chvíľach by už mala hra bežať v normálnom režime. Niekedy sa však stále vyskytnú problémy s kapacitou hráčov.

Nie je to po prvýkrát čo servery hry prichádzajúcej na Epic Game Store nápor nových hráčov nezvládli. V živej pamäti máme ešte stále GTA V, ktoré bolo v rámci jedného týždňa k dispozícii zadarmo. Titul od Rockstar Games mal s nimi problémy niekoľko dní.

Rocket League od Psyonix už dnes na Steame nenájdeme. Hráči, ktorí si ho kúpili na tejto platforme, však o nič neprídu. Všetky aktualizácie a vylepšenia budú dostupné aj pre nich. Rovnako ako aj cross-platform hranie.