Riaditeľovi spoločnosti Epic Games sa pozdáva nový Steam Deck

Odoberaj novinky cez  Google News
Valve predstavilo Steam Deck
Zdroj: steam.com

Novo-ohlásené prenosné herné počítačové zariadenie, Steam Deck, sa ukázalo svetu. Či už ste fanúšikom prenosných herných zariadení alebo nie, novinka si už získala jedného zaujímavého fanúšika. Je ním Tim Sweeney, generálny riaditeľ hlavného konkurenta spoločnosti Valve a platformy Steam, Epic Games, podľa ktorého je Steam Deck „úžasným krokom od Valve“.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa generálny riaditeľ spoločnosti Epic Games stal jeho fanúšikom je to, že Steam Deck bude podľa všetkého rovnako platformovo neutrálny, ako bežné PC. Už včera sme vás totiž informovali, že operačný systém SteamOS bude možné odinštalovať a nahodiť si tam napr. Windows.

„Môžete samozrejme tiež inštalovať a používať počítačový softvér,“ oznamuje potenciálnym používateľom oficiálna webová stránka Steam Deck. „Prehliadajte web, sledujte streamované video, robte svoje bežné záležitosti týkajúce sa produktivity, nainštalujte si ďalšie herné obchody, nech už ste kdekoľvek.“

Nie je žiadnym prekvapením, že Sweeney, čo by hlava Epic Games, je fanúšikom prístupu Steam Deck, k softvéru iných strán, vzhľadom na to, že spoločnosť je v súčasnosti zapojená do súdnych sporov. Okrem spoločností Apple sa začal súd aj s druhým gigantom, Google. Spor je zameraný na monopolnú kontrolu spoločností nad softvérmi nainštalovanými na ich mobilných systémoch. Prístup otvorenej platformy Steam Deck sa môže nakoniec použiť ako príklad na posilnenie prípadu spoločnosti Epic v ďalších súdnych pojednávaniach.

Pred-objednávky na nové prenosné zariadenie od spoločnosti Valve začínajú dnešným dňom 16. júla o 19:00 h nášho času. Ceny začínajú od cca 430 € a menia sa v závislosti od veľkosti cloudového úložiska.