Rhythm of the Universe: Ionia prinesie eko príbeh vo VR

Odoberaj novinky cez  Google News
Rhythm of the Universe: Ionia vyjde vo VR
Zdroj: youtube.com

Rhythm of the Universe: Ionia spája najnovšie technológie VR s epickým príbehom o záchrane životného prostredia. Spoločnosť ROTU Entertainment, odhalila počas Gamescomu, že jej oceňovaná hra VR Ionia prichádza na Oculus Quest, PlayStation VR a SteamVR 23. septembra 2021.

Ionia je zasadená do fantastického sveta, ktorý prekypuje prírodou. Bohužiaľ, je v nebezpečenstve, a aby bolo životné prostredie v bezpečí, budete sa musieť vydať na cestu za záchranou mystickej Harpy. V tejto hre hrá dôležitú úlohu okrem príbehu aj hudba.

Budete musieť vyriešiť hádanky založené na hudobnom základe a komunikovať s virtuálnymi kvetmi roztrúsenými po Iónskom lese, ktoré vydávajú hudobné zvuky ako bubny a zvony. Budete tiež môcť prechádzať masívnym virtuálnym lesom. Nebude chýbať ani lezenie po stromoch alebo tzv. ziplining cez rokliny.

Ionia získala v roku 2020 ocenenie Cannes XR Development Showcase za svoju pohlcujúcu technológiu a environmentálne posolstvo. Spoločnosť ROTUE Entertainment oznámila, že daruje päť percent výťažku neziskovej organizácii Wildlife Warriors Worldwide. Tú v roku 2002 založili Terri a zosnulý Steve Irwin.

Popri kauzách ako Apple vs Epic alebo najnovšie toxické prostredie v spoločnosti Activision Blizzard, či predávaní Frostpunku 2 na Kinguine, je nesmierne pozitívne vidieť po dlhej dobe aj pozitívnu stránku herného priemyslu. Neostáva nám teda nič iné ako si len počkať do septembra. Vtedy Rhythm of the Universe: Ionia vyjde a my si ho naplno užijeme vo VR.

Pre viac herných zaujímavostí sledujte náš web.