Režisér niektorých dielov Assassin’s Creed zrežíruje aj remake Dead Space

Odoberaj novinky cez  Google News
Dead Space Remake sa dočkal oznámenia
Zdroj: youtube.com

Zvesti, že Eric Baptizat, ktorý 16 rokov pracoval pre Ubisoft ho opustil, aby sa pripojil k EA Motive začiatkom tohto roka, sa ukázali ako pravdivé. Režisér momentálne pracuje na remake Dead Space. Informácia je uvedená priamo na jeho profile na sociálnej sieti LinkedIn. Doslova tam uviedol – „herný režisér Dead Space“.

Predtým bol Baptizat herným riaditeľom hry Assassin’s Creed Valhalla a hlavným herným dizajnérom titulov Black Flag, Unity a Origins. Fanúšikovia preto už teraz vtipkujú o tom, ako bude mať remake Dead Space rozhľadne alebo mapu plnú vedľajších úloh na odomknutie Isaaca Clarka. V skutočnosti však hry alebo herní režiséri takto nefungujú.

Medzi ďalšie hlavné zásluhy Erica Baptizata patria hry ako Shaun White Skateboarding alebo Surf’s Up. Neočakávame však tiež, že by Dead Space zrazu zahŕňalo kickflipy alebo surfovanie. Očakávame skôr porcovanie vesmírnych príšer pomocou laserových zbraní.

Tím Motive, ktorý pracuje na remake verzii Dead Space, zahŕňa niekoľko ďalších bývalých zamestnancov Ubisoftu, vrátane kreatívneho riaditeľa Romana Campos-Oriola (For Honor) a senior producenta Philippa Ducharme (Watch Dogs Legion). Zahŕňa tiež umeleckého riaditeľa Michaela Yazijiana, ktorý zastával rovnakú úlohu v Dead Space 2.

Okrem toho na hre pracuje aj Dino Ignacio, ktorý bol dizajnérom používateľského rozhrania všetkých troch pôvodných hier. Momentálne pracuje ako konzultant. Rovnako tak niekoľko ďalších bývalých zamestnancov BioWare potvrdilo, že pracuje aj na Dead Space. EA remake prvýkrát odhalila upútavkou počas júlového EA Play Live. Až teraz sme sa však dozvedeli, kto bude Dead Space zastrešovať ako režisér. Glen Schofield, spolutvorca pôvodnej hry, povedal: „Som nadšený, keď vidím, čo s tým tím EA Motive Studio robí!“