Režisér hry Gran Turismo chce vytvoriť niečo viac reálnejšie

Odoberaj novinky cez  Google News
Gran Turismo 7
Zdroj: 1freewallpapers.com

Kazunori Yamauchi, známy režisér Gran Turismo, má nejaké predstavy o tom, čo chce robiť so sériou aj mimo nej. Dlhoročný režisér a spolutvorca vyššie spomínanej hry bol často tvárou vývojára Polyphony Digital. V najnovšom rozhovore sa rozpovedal o detailoch svojho tímu. Počas toho ako Polyphony pokračuje v práci na Gran Turismo 7, Yamauchi sa pozrel na svoje plány do budúcna. Na rozhovor poukázal portál VG247.

Yamauchi diskutoval o širokom spektre tém v dlhom rozhovore s KPMG, teda účtovníckou spoločnosťou. Má to však hlbšiu súvislosť, pretože osoba, s ktorou Yamuchi hovoril je, Masayuki Chatani, súčasný riaditeľ spoločnosti KPMG. Ten mal svojho času rovnakú prácu v spoločnosti Sony Interactive Enterteinment (vtedajšia spoločnosť Sony Computer Enterteinment) dlhých 14 rokov až do dní PS3.

Jedna konkrétna časť rozhovoru sa dotkla aj snov Yamauchiho v budúcnosti a toho, na čom bude legendárny dizajnér pracovať v priebehu pár rokov. Podľa správy GT Planet Yamauchi prezradil, že chce vytvoriť viac Gran Turismo hier po tom, ako vydajú siedme pokračovanie.

Mám v úmysle pokračovať v hernej značke Gran Turismo aj v budúcnosti. Doniesť ho na rovnakú úroveň, akou je automobilová kultúra a priemysel. Zároveň by som chcel urobiť aj niečo iné,

uviedol Yamauchi

Yamauchi ďalej dodal, že videohry už dlho túžia byť „digitálnym dvojčaťom“ skutočného sveta, ale aby ste mali pocit reality, nevyhnutne potrebujete niečo skutočné. „Chcel by som sa chopiť výzvy vytvoriť svet, v ktorom ľudia pocítia viac reality, ako tej skutočnej, či už je to bude prostredníctvom Grand Turismo alebo nie,“ vysvetlil.

Yamuchiho sen

Yamauchi uviedol príklad toho, ako digitálne prostredia dokážu znovu vytvoriť momenty a zažiť, čo už nie je možné v skutočnom svete, tým, že prezradil niečo viac o jeho detstve.

„V sedemdesiatych rokoch sa v mojom rodnom meste Kashiwa rozprestierali horské úpätia a roviny. Veľmi podobné svetu Totoro. Keďže som odmalička rád zbieral hmyz a stúpal do hôr, trávil som celé dni v lese alebo som sa hrával v rieke,“ spomína.

„V Japonsku to však už teraz pravdepodobne nie je možné.” V takom prípade vám napadne, prečo nevytvoriť nejaký druh digitálnej prírody. Preniesť zložitosť a komplexnosť sveta, ktorú si uvedomujeme v prírode. Uvedomíme si, že veci nefungujú tak, ako by človek očakával. To je to, o čom snívam.“

Gran Turismo sa nedávno odložilo na rok 2022. Zatiaľ nemá stanovený presný dátum vydania. Viac si môžete prečítať v tomto článku.