Režim Freelancer do hry Hitman 3 dorazí až v druhej polovici roka

Odoberaj novinky cez  Google News
Hitman 3
Zdroj: ioi.dk

Dánske štúdio IO Interactive začiatkom roku dalo najavo, že so známym zabijakom má ešte nejaké plány. Avšak počas prípravy dodatočného obsahu a noviniek, ktoré mali do hry pribudnúť, nabrali vývojári mierne meškanie.

To sa týka najmä režimu Freelancer, prostredníctvom ktorého chcú autori okoreniť tradičné plnenie misií. A to cez náhodné prvky. Agent 47 dostane kľúče od úkrytu, kde si bude môcť uložiť cenné predmety a taktiež si rozmyslieť ďalšie plány.

Freelancer by mal ponúknuť isté rogue-like elementy, čo platí napr. na zbrane a ďalšiu výbavu – o všetky predmety, ktoré necháte v danej lokalite nenávratne prídete. Takže si ich budete musieť znovu kúpiť u miestneho dílera.

Režim mal byť zverejnený na jar, ale teraz je jasné, že sa tak nestane. „Tretieho Hitmana môžeme označiť za veľmi úspešného, takže máme príležitosť dať nášmu tímu čas navyše, aby sme utiahli skrutky a uistili sa, že režim bude čo najbližšie k našim ambíciám,” komentuje rozhodnutie posunúť dátum vydania spoločnosť IO Interactive. Freelancer sa nakoniec objaví niekedy v druhej polovici tohto roka.

Ako malú kompenzáciu ponúknu vývojári mapu Ambrose Island, ktorá bude v hre k dispozícii o niečo skôr, v júli. „Táto nová mapa ponúkne fanúšikom Hitmana pútavý príbeh, pretože sa odohráva pred udalosťami tretieho dielu a zároveň vyplní niekoľko medzier v príbehu World of Assassination.”