Returnal vypustil do sveta svoj launch trailer

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Returnal na PS5
Zdroj: playstation.com

Vývojári Housemarque čoskoro vypustia do sveta svoju roguelike strieľaciu adventúru s názvom Returnal. Titul vyjde 30. apríla a tak do sveta vypúšťa svoj pravdepodobne posledný trailer a dáva ochutnávku toho, čo môžeme očakávať. Informuje o tom portál Gamespot.

Ak ste videli film Edge of Tomorrow, kde hlavnú úlohu stvárnil herec Tom Cruise, môžete mať malú predstavu o tom čo môžete očakávať. Kvôli spestreniu je však do hry hodená aj veľká miera teroru.

Čas je ako príliv a odliv,“ hovorí hlavná hrdinka Selene, keď sledujeme, ako útočia nepriatelia Atroposu, ktorí majú chápadlá. Ďalej môžeme sledovať aj krátke zábery z jej minulosti. „To nás ťahá a formuje, odhaľuje naše tajomstvá ukryté hlboko pod povrchom. S každým jedným náporom na nás, po sebe zanecháva čerstvú jazvu. Bez ohľadu na to, ako tvrdo bojujeme, to nikdy nezastavíme.

Vzhľadom na fakt, že Returnal je roguelike hra, tak smrť v hre znamená, že po oživení stratíte väčšinu vašich zbraní, ako aj schopností. Pri postupe vpred sa musíte poučiť zo svojich chýb. Tento systém je spracovaný a zabudovaný do príbehu hry.

Vytváranie vlastného osudu“ je srdcom celého titulu Returnal. Aj napriek tomu, že vývojári Housemarque vo svojej hre plnej nebezpečných rizík a prestreliek, v ktorých projektily lietajú každým smerom, je stále cítiť arkádový štýl vývojárov s pridaným leskom a prezentáciou AAA hry.

V hre strávite za postavu Selene väčšinu času v tretej osobe. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá. Nájdu sa však aj pasáže z prvej osoby. V tejto perspektíve sa zrejme budeme vracať do minulosti prostredníctvom domu, ktorý vyzerá pozoruhodne ako dom PT. Vzhľadom na fakt, že momentálne v hernom odvetví zažívame nechcený pôst, prejavovaný rôznymi spôsobmi, tak je doslova požehnaním, že takýto titul o dva dni dorazí, aj keď len na konzoly PS5.