Returnal s patchom narušil uložené pozície. Niektorí o ne nadobro prišli

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony zrejme kúpilo štúdio Housemarque
Zdroj: aroged.com

Novinka od štúdia Housemarque je už nejaký ten deň vonku. Aj keď si hra vyslúžila viac než dobré hodnotenia, mimochodom aj v našej recenzii sme jej udelili 90 %, začínajú sa objavovať prvé problémy. Tie do hry Returnal prišli paradoxne s novým patchom, ktorý však spôsobil viac škôd ako úžitku.

Záplata s označením 1.3.3 prišla s problémom, s ktorým sa stretol nejeden hráč. Po jej inštalácii sa totiž niektorí stretli s chybou označenou ako „CE-100028-1“, kvôli ktorej prišli o uloženú pozíciu. To ich vzhľadom na náročnosť hry Returnal určite nepotešilo.

Niežeby v roguelike hre nejaké uložené pozície existovali, hráč si totiž sám od seba postup uložiť nemohol. Ale ak ste už raz porazili bossa, ďalej ste ho veľmi riešiť nemuseli. A to ani v tom prípade, že ste zomreli.

Vráťme sa však späť k patchu s označením 1.3.4, ktorý Returnal v podstate vrátil do stabilného buildu 1.3.1. Zároveň opravil nejaké chyby, napr. so získavaním trofejí. Aj napriek tomu však niektorí hráči o svoje pozície nadobro prišli. Ak sa ich save súbor zachoval, dáta si vedeli obnoviť. V prípade, že obsahoval veľkosť 0 kb, jediná cesta viedla cez cloud PlayStation Plus. Kto si ju však neplatí, mal smolu a s hrou mohol začať odznova.